Željezničar slavio protiv Olimpica na Otoci

Olimpic i Željezničar su se danas sastali u jednom od prva tri susreta 2. kola Premijer lige BiH. Trijumf je na kraju ostvario gostujući sastav rezultatom 2-0.

Ipak, Olimpic je iznenađujuće dobro otvorio susret i visokim presingom je tjerao Željezničar daleko od svog gola. U 8. minuti, Irfan Fejzić je morao napustiti svoj gol i u posljednjem momentu ispucati loptu daleko od svog gola. Gosti nisu pokazivali mnogo i nisu uspijevali povezati ni nekoliko pasova, ali su prekinuli hrabru igru Olimpica sjajnom šansom u 18. minuti. Siniša Stevanović je centrirao, lopta je došla do Steve Nikolića, ali je njegov pokušaj ostao na stativi, iako je od stative bio udaljen samo par metara.

Nije trebalo proći dugo vremena da se i Olimpic revanšira za ovaj promašaj. Igrala se 33. minuta kada je Olimpic odigrao jako lijepu akciju, a Sanjin Lelić sam izašao pred golmana gostiju Irfana Fejzića. Uspio je obići Fejzića i ostati pred praznim golom, ali se okliznuo i u presudnom momentu šutirao traljavo i pored gola.

Nakon ovog promašaja, na scenu je kod Željezničara stupio Ivan Lendrić. Sjajni hrvatski napadač je svojim kretnjama pravio ogromne probleme odbrani domaćina, a u 41. minuti je glavom zatresao mrežu Dejana Bandovića nakon centaršuta iz kornera. Međutim, gol je poništen radi ofsajda, da bi odmah u narednom napadu Lendrić pogodio mrežu domaćih nakon što mu je Stevo Nikolić propustio loptu.

0:1 – Lendrić [FK Olimpic – FK Željezničar] by mediabh

Tako su gosti na poluvrijeme prenijeli zasluženo vodstvo, a u drugom dijelu su potpuno deklasirali slabašne goste, ne toliko rezultatom koliko igrom. Bilo je nevjerovatno vidjeti na djelu pomoćnog suca Ljubu Miličevića, koji je od cijelog poluvremena stvorio lakrdiju. Svirao je četiri nepostojeća ofsajda Željezničaru spriječivši tako dvije stopostotne prilike Ivana Lendrića. Ipak, najveći je problem napravio u 50. minuti, kada je poništio čist gol Miroslava Stevanovića radi ofsajda, iako je krilni fudbaler gostiju bio ‘čist’ barem dva metra.

Loša partija Ljube Miličevića ne može pokvariti značajno kvalitetniju partiju Željezničara u drugom dijelu. Gosti su igrali jako ofanzivno i držali su loptu gotovo konstantno u svom posjedu. Iako se ne može istaći prevelik broj šansi koje su stvorili stiče se dojam da su mogli dati gol kad su to htjeli.

Do novog gola su stigli u 62. minuti, kada je pogodio Matteo Boccaccini poslije centaršuta sa desne strane. Odlično se snašao i pogodio prvi put u dresu Željezničara, a nakon ovog gola je postalo jasno da će Željezničar ostvariti prvu pobjedu u novoj sezoni, dok će Olimpic doživjeti svoj drugi poraz.

0:2 – Boccachini [FK Olimpic – FK Željezničar] by mediabh

Do kraja susreta, Željezničar je bio bolji tim, iako nije imao nijednu stopostotnu šansu. Naravno, dijelom je tome kumovao i već pomenuti Ljubo Miličević. Olimpic je u nekoliko navrata pokušao zaprijetiti Irfanu Fejziću, ali osim jednog pokušaja rezerviste Nede Turkovića nisu bili blizu postizanja pogotka za smanjenje vodstva gostiju.

Meč je okončan pobjedom gostiju od 2-0, kojom će oni barem privremeno preuzeti sam vrh tabele. S druge strane, Olimpic je nakon dva jako teška duela na otvorenju sezone posljednji na tabeli, a ekipa Faika Kolara će morati brzo početi osvajati bodove kako ne bi ispala iz lige.

FK OLIMPIC: Bandović, Milović (od 60. Zulčić), Regoje, Šahović, Drljević, Vrdoljak (od 70. Rastoka), Karić, Kobiljar, Lelić, Zolj, Pršeš (od 61. Turković)

FK ŽELJEZNIČAR: Fejzić, S. Stevanović, Bevab, Kosorić, Boccaccini, Radinović (od 63. Bekrić), Blagojević, Šećerović, Stevanović, Lendrić (od 86. Beganović), Nikolić (od 46. Pozder)