Željezničar još jednom bolji od Olimpica

Olimpic i Željezničar danas su u posljednjoj utakmici osmog kola BHT Premijer lige odigrali utakmicu na stadionu “Asim Ferhatović Hase”, koji ove sezone služi kao domaći teren za Vukove. Željezničar je slavio rezultatom 1:0.

Željezničar je danas sa klupe predvodio novi šef stručnog štaba, Vlado Čapljić, koji je ekipu preuzeo tek prije nekoliko dana nakon što je Upravni odbor tima sa Grbavice smijenio Milomira Odovića, no prevelike promjene u sastavu i formaciji nije bilo.

Prvih desetak minuta nije ponudilo mnogo, na obje strane smo vidjeli tek po jednu polupriliku, no loši pasovi Mahira Karića na jednoj te Kerima Memije na drugoj strani su upropastili neke konkretnije šanse.

U 15. minuti Muharemović pogađa mrežu Željezničara iz slobodnog udarca, no šutirao je prije sudijske dozvole pa je na kraju samo zaradio žuti karton. Minutu nakon toga u sjajnoj prilici se našao Raščić, no sada već tradicionalno fula kompletnu loptu iz dobre pozicije.

U 21. minuti Plavi dolaze do vodstva preko Kokota, koji fenomenalno prolazi po lijevoj strani i matira Fejzića. Željo je nakon vodstva preuzeo kontrolu nad utakmicom i stigao do još jednog pogotka u 27. minuti, no Đelmić je bio u nedozvoljenoj poziciji pa je pogodak poništen. Uslijedio je nakon toga jako loš period utakmice, gdje gotovo da nismo vidjeli ništa. Tek pred sami kraj bilježimo dvije zanimljvije situacije. Prvo je u 44. minuti Karić poslao loptu preko gola sa nekih 10 metara, a minutu nakon toga Stanić pada u kaznenom prostoru gostiju, no Peljto nije pokazao na bijelu tačku, pa se na pauzu otišlo sa vodstvom tima sa Grbavice.

Olimpic je mnogo bolje krenuo u drugo poluvrijeme i zaredao nekoliko dobrih šansi za postizanje gola. U 48. minuti Muharemović sjajno asistira Raščiću, koji još jednom očajno reaguje. Samo minutu nakon toga Muharemović šutira sa 20 metara, ali Antolović fenomenalno brani. Tek u 58. minuti bilježimo prvu šansu za Plave, Stokić je šutirao iz slobodnog udarca sa 30 metara, no lopta je otišla visoko preko gola.

Danas agilni Muharemović je pokušao u 63. minuti atraktivno škaricama, no Antolović je bio siguran. Narednu šansu za promjenu rezultata bilježimo tek u 85. minuti kada je Stefan slabo šutirao. Kokot je u 94. minuti mogao povisiti na 2:0, no uspio je promašiti prazan gol sa samo nekoliko metara, pa je konačan rezultat glasio 0:1.

Željezničar je danas upisao važna tri boda, no bez obzira na promjenu na klupi Plavih popravka igre nije bilo te je to sve jako loše izgledalo. Ipak, ovo je tek prva utakmica pod palicom Čapljića, pa ćemo na neke drastičnije promjene morati sačekati. S druge strane, Olimpic je ostao na samo devet bodova nakon osam kola i upisao tradicionalan poraz protiv tima sa Grbavice.

FK OLIMPIC: Fejzić, Imamović, Merajić, Regoje, Muharemović, Pandža (od 66. minute Pandža), Smajić (od 72. minute Stefan), Stanić, Karić, Handžić, Raščić (od 61. minute Hadžić)

FK ŽELJEZNIČAR: Antolović, Memija, Kosorić, Bogdanović, Mladenović, Blagojević, Hadžiahmetović, D. Sadiković (od 63. minute Beganović), Kokot (od 90. minute Hiroš), Đelmić, Stokić (od 72. minute Hasanović)