Fudbaleri Olimpika pobijedili su u 17. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine ekipu Igmana u Konjicu rezultatom 1:0.

Prvi je zaprijetio Olimpik i to u petoj minuti susreta kada je Osmanović fantastičnim udarcem iz slobodnjaka pokušao matirati Ćemana, no golman domaćih je odlično reagovao da bi tri minute kasnije Vukovi poveli u Konjicu. Nakon veoma dobre akcije lopta je došla do Zebe koji je dobrim driblingom izbacio jednog igrača Igmana i onda fantastičnim udarcem lijevom nogom matirao Ćemana za vodstvo gostiju.

Na sljedeću šansu se čekalo do 36. minute susreta kada je Jusufi iskosa sa lijeve strane ušao u sredinu i šutirao, no njegov pokušaj je otišao visoko preko gola golmana domaćeg sastava. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata, pa je Olimpik otišao na odmor sa prednosti od 1:0.

Prvi je u nastavku zaprijetio Olimpik u 47. minuti susreta, ali je šut Osmanovića otišao preko gola da bi 12 minuta kasnije Pandža bio u veoma dobroj šansi iskosa sa lijeve strane, no Ćeman je njegov pokušaj odbio u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti po gol domaćih. Prva ozbiljnija šansa za Igman viđena je u 66. minuti susreta, no pokušaj Žerića nije ugrozio Trifkovića.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, te je Olimpik zabilježio osmu pobjedu u posljednjih devet utakmica, a petu uzastopnu. Olimpik sada ima 38 bodova, četiri manje od prvoplasiranog Veleža dok je Igman na desetoj poziciji sa 22 osvojena boda.

Stadion: Gradski stadion. Gledatelja: 500. Sudija: Mujkić Edin (Doboj). Žuti kartoni: Savinović, Carvalho, Pendek (Igman), Hiroš, Trifković (Olimpik). Strijelci: 0:1 – Zeba (8).

FK Igman: Ćeman, Hrvat (75. Halilović), Savinović, Sulić, Žerić, Carvalho (46. Graho), Šehić, Smajić, Tatar (84. Hebibović), Lukomirak, Pendek. Trener: Nedim Jusufbegović.

FK Olimpik: Trifković, Milović, Jusić, Uzelac, Osmanović, Jusufi (56. Hiroš), Radovac, Stojanović, Handžić, Zeba (75. Pehar), Pandža (80. Džafić). Trener: Esad Selimović.