Fudbaleri Olimpika su u derbiju 13. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine na svom terenu pobijedili GOŠK rezultatom 1:0.

Olimpik je u startu utakmice imao nekoliko pokušaja da ugrozi golmana gostiju, ali je odbrana tima iz Gabele uspjela blokirati pokušaje Pandže, Zebe i Stjepanovića. Gosti su se opredijelili na odbranu svog gola i pokušavali da ugroze gol domaćih, ali nisu uspjeli u tome. Obje ekipe nisu uspjele da pogode mrežu suparnika, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom poluvremenu, Olimpik je krenuo ofanzivnije, a dobre prilike su imali Zeba i Džafić, ali promjene rezultata nije bilo. U 62. minuti susreta Zeba sjajno šutira sa 15 metara iskosa, ali golman gostiju sjajnom reakcijom spašava svoj gol. Četiri minute kasnije i Drljević dobro šutira sa nekih 20 metara, ali lopta odlazi iznad prečke. Odmah nakon toga gosti su imali priliku preko Mašića, ali je Hadžić bio siguran i ukrotio njegov pokušaj.

U 70. minuti susreta Olimpik je došao do vodstva, a strijelac je bio Zajko Zeba koji je bio precizan sa bijele tačke nakon što je prethodno jedan odbrambeni fudbaler gostiju igrao rukom u svom kaznenom prostoru. U 75. minuti susreta ponovo Drljević šutira sa vrha šesnaesterca, ali lopta odlazi pored gola. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, te je Olimpik slavio veliku pobjedu protiv GOŠK-a.