Vukovi na Koševu prekinuli niz bez pobjede, Mak Varešanović postigao gol

U okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Koševo sastale su ekipe FK Olimpic i FK Drina iz Zvornika. Uspješniji su bili domaći koji su slavili rezultatom 4:0 (1:0).

Duel dvije ekipe koje se trenutno ne nalaze u “sjajnoj” formi. Olimpic se prije utakmice nalazio na 10. mjestu ligaške tabele sa 13 osvojenih bodova, koliko su imale i ekipe Travnika i Viteza prije ovog kola i koje su se nalazile u “crvenoj zoni”, dok je Drina “zakucana” na dno ligaške tabele sa svega šest osvojenih bodova.

Kuriozitet je da Olimpic u tri posljednje utakmice na svom terenu (Radnik, Željezničar, Mladost) nije uspio postići pogodak, a u ukupno pet odigranih utakmica na svom terenu nisu uspjeli ostvariti pobjedu i uz Velež su jedina ekipa kojoj to do ovog kola nije pošlo za rukom. S druge strane stajao je protivnik koji je u šest gostujućih utakmica ubilježio isto toliko poraza, pa se smatralo da su Zvorničani idealan protivnik za prekid tog neugodnog posta.

Jedino što je bilo sigurno je činjenica da će jedna od ekipa prekinuti “tradiciju” u ovom prvenstvu. Ili će Olimpic slaviti pobjedu ili će Drina doći do gostujućeg boda ili bodova. Na kraju se ispostavilo da je Olimpic konačno osvojio “puni plijen” na svom terenu i tako prekinuo “crni niz” bez pobjede na svom travnjaku.

Olimpic je od samog početka krenuo ofanzivno prema golu gostiju. Već u 6. minuti na ubačaj iz kornera Stefana, Muharemović šutira glavom, ali prečka zaustavlja njegov udarac. Četiri minute kasnije Olimpic dolazi u vodstvo. Stanić se najbolje snalazi, nakon što je prihvatio glavom odbijenu loptu od strane golmana gostiju nakon šuta Raščića i poslao je u “malu mrežicu” gola gostiju. Tom prilikom se Raščić povrijedio pa je njegovo mjesto u igri zauzeo Emir Hadžić. U 27. minuti udarac Stefana Perreire zaustavlja golman gostiju Ostojić. 31. minut donosi najbolju i jedinu priliku za goste kada je Ćulum u izglednoj situaciji komplikovao te umjesto da bude konkretan svojim proigravanjem je upropastio izglednu priliku za svoj tim. To je ujedno bilo i sve bitno u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu prisutni na stadionu su gledali uspavanku u kojoj je Olimpic imao posjed lopte, ali ne i konkrentna rješenja u napadu. Mahir Karić je u 62. minuti iskoristio dodavanje Muharemovića i sa nekih 13 metara iskosa savladao golmana gostiju za uvećanje prednosti domaćih. 65. minut donosi novu priliku za Olimpic, kada Bogičević na dodavanje Regoje pogađa prečku. Odmah potom u nastavku akcije desio se incident jer je golman gostiju nakon jednog kontakta udario Stanića, pa mu je sudija Bandić opravdano pokazao crveni karton. Nakon toga je postalo jasno da pobjeda ostaje u redovima premijerligaša iz Sarajeva, jer gosti nisu imali snage da naprave nešto više do kraja susreta. Ali zato su prednost igrača više i bolje igre tokom cijelog susreta krunisali golom u 85. minuti kada je Hadžić postigao svoj prvi pogodak ove sezone za 3:0 za domaće. Varešanović je svojim prvijencem u karijeri u samom finišu susreta zaključio ovu utakmicu i postavio konačnih 4-0. Time je postao jedan od najmlađih strijelaca u historiji domaće Premijer lige.

Imali su domaći još nekoliko šansi koje nisu uspjeli da iskoriste i tako do vrha napune mrežu gostiju, koji će, sasvim je izvjesno, naredne sezone igrati u Prvoj ligi Republike Srpske.

FK OLIMPIC: Hamzić, Imamović, Merajić, Regoje, Muharemović, Smajić (od 78. minute Varešanović), Karić, Stanić (od 82. minute Brković), Bogičević, Raščić (od 13. minute Hadžić), Stefan

FK Drina: Ostojić, Šinik (od 63. minute Ilić), B. Erić, Radović, Čolović, Jakšić, Vasić (od 68. minute F. Erić), Stojanović (od 74. minute Petrović), Ćulum, Nikolić, Popović