(VIDEO) Nesretni Olimpic poražen na Pecari i pored odlične partije

Široki Brijeg i Olimpic sastali su se danas u jednoj od najzanimljivijih utakmica 12. kola Premijer lige BiH. Domaćin je na Pecari bio uspješniji i slavio je pobjedu rezultatom 2-1.

Olimpicu ove sezone u Premijer ligi BiH zaista ne ide dobro i teško je naći ekipu koja se više muči i koja je dosad imala više pehova od Olimpica. Igrački kadar ovog tima zaslužuje poziciju u gornjem dijelu tabele, no nakon skoro polovine sezone, Olimpic se nalazi na 10. mjestu na tabeli, sa svega 13 osvojenih bodova.

Ekipa Mirze Varešanovića danas je gostovala u Širokom Brijegu, a već u 12. minuti, Olimpic je kapitulirao. Strijelac je bio Wagner, čiji značaj za Široki Brijeg, uprkos godinama, više nije ni potrebno potencirati.

Oba tima su i nakon postignutog gola igrala dosta ofanzivno, a gosti su ipak bili za nijansu bolji, što je prilično iznenadilo fudbalere Širokog. Iako do poluvremena Olimpic nije došao do gola, postigao ga je u 55. minuti preko Veldina Muharemovića, a poravnanje je bilo sasvim zasluženo za goste.

Olimpic se prilično zanio nakon postignutog gola, a domaći su bili blago uzdrmani, pa je sastav Mirze Varešanovića krenuo po pobjedu. Ipak, kako im se mnogo puta ove sezone desilo, desilo se i večeras. Poklekli su na gluposti. Duga lopta prema Ivanu Krstanoviću je uhvatila nespremnu zadnju liniju Olimpica, a u pokušaju da dođe do nje, napadača Širokog Brijega je oborio Jadranko Bogičević. Sudija je odmah pokazao na bijelu tačku, iako je jasno da je Krstanović sasvim normalno mogao nastaviti sa igrom, bez da padne na teren kao pokošen.

Krstanović je realizirao penal, čime je totalno presjekao igru Olimpica, pa gosti do kraja nisu bili ni priližno opasni koliko su htjeli biti.

Ovim trijumfom, Široki Brijeg je došao do četvrte pozicije na tabeli i ekipa Slavena Muse za Slobodom zaostaje tri boda, a ostaje poravnata sa Sarajevom i Radnikom na ovoj poziciji. S druge strane, Olimpic je zadržao 10. mjesto sa svega 13 osvojenih bodova i ne promijene li se drastično stvari u taboru Vukova, oni bi se, umjesto za plasman u Evropu, ove sezone mogli boriti za opstanak u društvu najboljih.

NK ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Ćorić, Pehar, Krstanović, Baraban (od 58. minute Crnov), Wagner (od 89. minute Ivanković), Sesar (od 83. minute Landeka), Brekalo, Ajayi, Bralić, Marković

FK OLIMPIC: Hamzić, Imamović (od 65. minute Karić), Regoje, Merajić, Brković (od 46. minute Pandža), Muharemović, Smajić, Stanić, Bogičević, Stefan, Raščić (od 60. minute Hadžić)