U okviru 2. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine na stadionu Otoka su se sastali Olimpik i Travnik, a meč je okončan pobjedom domaćih rezultatom 2:1.

Prvi dio gledali smo dosta tvrdu utakmicu u kojoj su obje ekipe imale svoje šanse za postizanje pogotka, ali ih nisu iskoristili. Olimpik je bio bolji na otvaranju susreta i imao nekoliko prilika, ali nije bilo preciznosti u pokušajima Zebe, Stojanovića i Pandže.

Sredinom poluvremena gosti su uspjeli da se oslobode pritiska i stvore dvije prilike, ali su njihovi udarci završili pored okvira gola golmana Hadžića.

U 31. minuti vidjeli smo prvi pogodak na susretu. Slobodan udarac sa 18 metara je izveo Zeba i preciznim udarcem u same rašlje postigao sjajan pogodak i doveo svoj tim u vodstvo.

Do kraja prvog dijela nismo vidjeli puno prilika, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0 za tim sa Otoke.

Olimpik je u 51. minutu prijetio preko Muminovića koji je odlično šutirao sa neki desetak metara iskosa, ali lopta odlazi malo pored stative. Samo četiri minute kasnije nova dobra akcija Olimpika, kada je Muminović uposlio Stojanovića, ali je njegov udarac izblokirala odbrana gostiju.

Gostujući tim je u 60. minuti stigao do izjednačenja kada je Čatić odigrao povratnu loptu, a Šero precizno pogodio mrežu Hadžića sa 16 metara.

Nakon postignutog pogotka fudbaleri Travnika su se u potpunosti posvetili branjenju svog gola, dok je Olimpik napadao, međutim nije mogao stići do gola. Do pobjede je Olimpik stigao u 91. minuti susreta kada je nakon jednog centaršuta lopta stigla do Stjepanovića koji se dobro snašao i pogodio za 2:1.

FK OLIMPIK: Hadžić, Borovčanin (Medić), Beširević, Handžić (Drljević), Stjepanović, Muminović, Pandža, Sadiković, Stojanović (Džafić), Čizmić i Zeba.

NK TRAVNIK: Sušac, Silajdžija, Tabaković, Goloman (Vujica, Čurić), Čatić, Kadrić, Šero (Baltić), Pandžić, Oršolić, Ćatić i Fazlić.