Šćepanović i Osmanović donijeli pobjedu Olimpiku na gostovanju kod TOŠK-a

Fudbaleri Olimpika u okviru desetog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine gostovali su kod TOŠK-a te slavili pobjedu rezultatom 2:1.

Utakmica je odlično počela za izabranike Mirze Varešanovića, a u osmoj minuti susreta stigli su do vodstva od 1:0. Strijelac vodećeg pogotka bio je Vučina Šćepanović iz slobodnog udarca.

TOŠK je imao odličnu priliku u 15. minuti susreta da stigne do poravnanja, ali Dejan Bandović odlično brani udarac Bedaka.

Do kraja prvog dijela Vukovi su postigli još jedan pogodak, a Adnan Osmanović pogodio je mrežu Dizdarevića u 43. minuti susreta te se na odmor otišlo pri rezultatu 2:0 u korist tima sa Otoke.

Drugi dio susreta domaći su otvorili pogotkom i smanjili prednost Olimpika. Nuhanović je u 55. minuti susreta pogodio mrežu Bandovića i smanjio rezultat na 2:1.

Olimpik je do kraja susreta držao stvari pod svojom kontrolom i nije dozvolio protivniku da postigne pogodak te se vraćaju sa tri boda sa gostovanja u Tešnju.

NK TOŠK: Dizdarević, Navrboc, Hasanbašić, Hodžić, Mrguda, Kurdić, Bedak, Sinanović, Gafurović, Lukomirak i Suljić.

FK OLIMPIK: Bandović, Milović, Čvoro, Pršeš, Osmanović, Mahović, Oglečevac, Šćepanović, Zeba, Kovač i Bevab.