Remi u Ilijašu

Fudbalski klub Olimpik odigrao je danas još jednu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za narednu sezonu, a protivnik je bila ekipa Ilijaša.

Mirza Varešanović je od prve minute izveo sljedeći sastav: Hodžić, Zeljković, Čvoro, Čizmić, Rastoder, Lalović, Rikalo, Oglečevac, Vidović, Alešević i Bahtić. Radilo se o kombinovanom sastavu i šef struke je u ovom susretu priliku za nastup dao igračima koji nisu imali veliku minutažu u susretu protiv Sarajeva u Butmiru.

Olimpik je poveo u 16. minuti kada je Oglečevac centrirao, a Vidović glavom pogodio mrežu domaće ekipe. Vidović je postigao i drugi gol za Olimpik u 23. minuti, ponovo glavom, a ovaj put na centaršut Bahtića iz kornera. Rezultat na poluvremenu je glasio 2:0.

Početkom drugog poluvremena u igru su ušli Jusufi, Buljubašić i Fočić, a u finišu meča priliku je dobio i 16-godišnji Čalaković.

U 49. minuti Lalović postiže autogol za 2:1, a gol za poravnanje se desio nekoliko minuta kasnije nakon što je Balta zatresao Hodžićevu mrežu, nakon dobrog izvedenog prekida sa desne strane.

Olimpik je do kraja imao terensku inicijativu, no nije uspio stići do trećeg pogotka pa je konačan rezultat glasio 2:2.

Treba istaći da je utakmica igrana po izuzetno toplom vremenu, koji je dodatno otežavao igru objema ekipama.