Remi Travnika i Olimpika na Piroti

Fudbaleri Travnika i Olimpika podijelili su na Piroti bodove u okviru 12. kola Prve lige Federacije BiH. Gosti su imali vodstvo, ali je Travnik na kraju osvojio bod u meču koji je okončan rezultatom 1:1.

Olimpik je danas došao u Travnik znajući da bi pobjedom vrlo lako mogao ponovo da se vrati na vrh tabele, s obzirom na činjenicu da je Sloga imala težak gostujući duel kod Veleža.

Vukovi su bolje otvorili susret protiv davljenika na tabeli, ali imali su probleme da dođu do vodstva. Travnik je uglavnom pokušavao zaprijetiti iz kontranapada, ali oni su bili neuspješni u prvom dijelu susreta. Zasluženo vodstvo Olimpiku u finišu prvog dijela donio je Adnan Osmanović svojim trećim ligaškim golom u sezoni.

Igrala se 42. minuta kada je napadač Olimpika zatresao mrežu domaćina, a do poluvremena se rezultat nije mijenjao, pa je gostujući tim pred drugi dio susreta imao solidan rezultat koji je trebalo sačuvati za pobjedu.

Ipak, Olimpik u tome nije uspio, a bodove mu je iz džepa izbio Marinko Rastoka. On je bivši fudbaler Olimpika, a mrežu svog nekadašnjeg kluba pogodio je u 66. minuti.

Do kraja susreta, promjene rezultata i pored brojnih napada Olimpika nije bilo. Sarajevski tim sada ima 24 boda, a Travnik sada ima četiri boda.