Remi s Mladosti na Otoci

Olimpic je danas na Otoci ugostio ekipu Mladosti u okviru osmog kola Lige za opstanak.

Utakmica je od samog početka ponudila otvoren nogomet i ofenzivnu igru sa obje strane koja je na kraju morala rezultirati velikim brojem golova, a do prve prilike došao je Karić u prvoj minuti kada je njegov udarac glavom odbranio gostujući golman.

Četiri minute kasnije Olimpic dolazi do nove prilike nakon što je Svraka izveo slobodan udarac, a lopta došla do Pehara čiji pokušaj sa pet metara udaljenosti brani Lulić. Nakon toga Mladost preuzima kontrolu nad utakmicom i u 12. minuti dolazi do vodstva. Husić je šutirao, lopta pogodila jednog igrača, promijenila smjer i prevarila Bandovića za vodstvo gostiju od 0:1.

Imao je Olimpic priliku za poravnanje u 17. minuti, ali odbrana Mladosti je otklonila opasnost, da bi minut kasnije nakon kornera pokušao Milović, no bez promjene rezultata. Igrala se 24. minuta kada je Husić mogao do drugog gola za Mladost, ali Bandović je odbranio njegov udarac, da bi dvije minute kasnije Olimpic pokušao preko Svrake, čiji je šut izblokiran otišao u korner.

U 29. minuti Mladost je udvostručila prednost, a strijelac je bio Brkić koji iz slobodnog udarca sa 17 metara sjajno pogađa mrežu Bandovića za 0:2. Isti igrač se našao u novoj prilici dvije minute kasnije, ali je sa 10-tak metara šutirao u Bandovića koji brani njegov udarac.

Kazna za promašaj stigla je u 33. minuti kada je nakon kornera i gužve u šesnaestercu Mladosti, Karić uspio glavom poslati loptu Svraki koji je šalje u mrežu i smanjuje prednost gostiju.

U drugom poluvremenu obje ekipe nastavljaju gdje su stali u prvom. Otvorena igra daje rezultat i Olimpic u 51. minuti dolazi do izjednačenja preko Govedarice. Ipak, slavlje domaćih nije dugo trajalo, jer je Husić već u 54. minuti donio Mladosti novo vodstvo, golom za koji se činilo da je postignut iz nedozvoljene pozicije.

U 60. minuti je Bogdanović pokušao sa 25 metara, ali je udarac bio preslab da bi savladao Lalića, da bi samo dvije minute kasnije gosti uzvratili odličnom šansom na drugoj strani.

Kojić je napravio kobnu grešku, a Bandović sjajno odbranio udarac Aganspahića sa sedam metara. Vukovi se nisu predavali i u 71. minuti susreta su stigli do novog izjednačenja.

Osmanović je ubacio iz kornera, Bogdanović šutirao i pogodio stativu, a odbijenu loptu Svraka poslao u mrežu za svoj drugi gol na današnjoj utakmici i poravnanje od 3:3.

Nekoliko trenutaka nakon toga Olimpic je mogao i do potpunog preokreta, ali udarac rezerviste Hadžića je otišao pored gola Mladosti, da bi i gosti uzvratili odmah u narednom napadu preko Kuzmanovića, no Bandović je bio na visini zadatka i odbranio njegov udarac.

Sa fantastičnom igrom nastavilo se do samog kraja susreta, a Hadžić je u 79. minuti ponovo pokušao iz odlične pozicije sa sedam metara udaljenosti, no odbrana je dobro reagovala i izblokirala njegov udarac.

I pored velike želje obje ekipe da dođu do četvrtog gola, rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao iako je Brkić u prvoj minuti sudijske nadoknade udarcem sa 12 metara zatresao prečku Olimpica, što je ujedno bila i posljednja prilika u fantastičnoj fudbalskoj predstavi.

Sastavi:

Olimpic: Bandović, Vukomanović (Hadžić), Osmanović, Karić, Kojić, Pehar (Džugurdić), Milović, Govedarica (Mahović), Bogdanović, Osmanković, Svraka.

Mladost Doboj Kakanj: Lalić, Galić, Laštro, Husić (Lazić), Aganspahić, Kuzmanović, Musić, Maksimović (Gačan), Šećerović, Brkić, Isaković.