Kakanjski Rudar i sarajevski Olimpik danas su remizirali (1:1) u prijateljskom susretu koji je igran na stadionu Pod Vardom.

Tim sa Otoke je bolje ušao u ovaj susret i stvorio nekoliko izglednih prilika, ali mreža golmana Rudara,
Bekana se nije tresla sve do 28. minute. Nakon kornera najviši u šesnaestercu zeleno-crnih bio je Jusić
koji glavom matira golmana Rudara za 1:0. Uslijedio je brzo odgovor domaće ekipe, a Rudar je do
”poravnanja” stigao samo tri minute kasnije, takođe iz prekida. Strijelac za izjednačenje bio je mladi
Mustafa Mušija. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U drugom dijelu susreta treneri obje ekipe pružili su priliku za igru svim rezervistima, a prvu ozbiljniju
priliku imali su domaći. U 64. minuti u šesnaestercu Olimpika srušen je napadač Fahrudin Kovač, ali
sudija nije pokazao na najstrožu kaznu. Kovač je nakon duela sa odbranom Olimpika nezgodno pao na
golmana Adnana Hadžića koji je zadobio povredu koljena i nije mogao nastaviti susret. U 75. minuti
Cana je zaprijetio golu Bekana iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali iskusni golman Kakanjaca se nije
dao iznenaditi. U 85. minuti mladi Kišić sam izlazi pred golmana Rudara nakon što je sjajno prošao tri
defanzivca doaćeg tima, ali golman Rudara ponovo izlazi kao pobjednik. U 87. minuti sjajnu priliku
imao je i Džafić, ali njegov udarac sa deset metara je zaustavila prečka i susret je okončan rezultatom
1:1.

Iako je utakmica bila prijateljskog karaktera treneri obje ekipe mogu biti zadovoljni zalaganjem i
nabojem igrača oba tima, jer duel dva sportska prijateljska kolektiva je ličio na pravi prvenstveni i oko
tristotinjak prisutnih navijača na tribinama stadiona Pod Vardom imali su priliku uživati u ovom