Fudbaleri Olimpika i Metalleghea remizirali su u prvom meču osmog kola Prve lige FBiH odigravši na Otoci 2:2.

Iz prve prilike Olimpik dolazi do vodstva. Igrala se četvrta minuta utakmice kada je Zajko Zeba izveo slobodan udarac, a u kaznenom prostoru Goran Popović nespretno reaguje i pogađa sopstvenu mrežu za vodstvo domaćih.

Nakon gola Olimpik je imao još nekoliko prilika da poveća svoju prednost, ali napadači domaćeg tima nisu bili najprecizniji, pa je tako nekoliko vrlo dobrih prilika otišlo u nepovrat.

Gosti su u 41. minutu poravnali rezultat. Nakon ubačaja sa strane najbolje se snašao Dženan Haračić i pogodio za poravnanje rezultata.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Metalleghe dolazi do potpunog preokreta. U 47. minutu je pogodio Branko Peno.

Olimpik nakon tog gola prijeti šutevima Zajka Zebe i Kristijana Medića, ali se rezultat na Otoci nakon ta dva pokušaja nije mijenjao. Isti je ishod bio i iz još dvije dobre prilike domaćih. Prvo je Stjepanović glavom šutirao preko gola, a onda se poslije centaršuta Zajka Zebe iz slobodnjaka, ni Ramić nije najbolje snašao pred golom ‘Kraljeva’. U međuvremenu, šansu za goste je imao i Marin Samardžić, no njegov šut je zaustavio Hadžić.

Do izjednačenja Olimpik stiže u 87. minutu utakmice. Čizmić je poslao loptu na desnu stranu, gdje Goran Popović još jednom slabo reaguje, vraća je u sredinu, a odatle je Ognjen Stjepanović majstorski zahvata i pogađa mrežu gostiju za 2:2.

Taj gol dao je novu energiju domaćinu, pa već u naredna dva napada prijete Stjepanović i Zeba, ali nije bilo željenog rezultata nakon tih pokušaja.

U samom finišu meča gosti ostaju i sa desetoricom fudbalera na terenu. Drugi žuti, odnosno crveni karton je dobio Mahir Mehić, međutim nije bilo vremena da Olimpik iskoristi brojčanu nadmoć, pa je ostalo 2:2.