Remi kadeta na Grbavici

Kadeti Željezničara i Olimpica remizirali su danas u okviru drugog kola Omladinske Premijer lige rezultatom 1:1.

Po izuzetno sparnom i toplom vremenu obje ekipe su pružile dobru partiju s obzirom na uslove za igru. Olimpic je prvi stigao do vodstva, kada se nakon jedne situacije ispred golmana Kršića našao Mulahmetović i postigao pogodak. Radost gostiju nije dugo trajala. Nakon samo dvije minute Šehić je izašao sam pred golmana i postigao izjednačujući pogodak. Do kraja poluvremena domaći su imali tri odlične prilike, ali je golman gostiju Krnetić odlično reagovao u sva tri navrata.

Drugi dio Plavi su bolje otvorili i stvorili nekoliko poluprilika na samom otvaranju poluvremena, ali nisu uspjeli da naprave nešto više. Kako je vrijeme odmicalo gosti su se orijentisali na odbranu i pokušali kontranapadima da dođu do prilike za pogodak. Kako se bližio kraj utakmice vidjeli smo dosta nervoze, koja je sasvim sigurno bila bespotrebna. Napadi Plavih nisu urodili plodom pa je na kraju ostao rezultat iz prvog poluvremena.

FK Željezničar: Kršić, Ćosić, Duraković, Bezdrob, Nuhanović, Šušić, Hasanović, Šehić, Osmanović, Elek i Mušović.

FK Olimpic: Krnetić, Bektić, Repuh, Mustafaji, Dedović, Vladavić, Mulahmetović, Sejdović, Hadrović, Ramić i Hamza.