Remi i poraz omladinaca u Banja Luci

Kadetske selekcije Borca i Olimpica odmjerile su danas snage u okviru 20. kola Premijer Omladinske lige za kadete, a konačan rezultat je glasio 1:1.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli mnogo te je rezultat na pauzi glasio 0:0. U drugom dijelu smo vidjeli dva pogotka, po jedan na obje strane.

Domaćine je u vodstvo doveo Kulenović u 49. minuti, a bod Vukovima je donio Demirović pogotkom iz 68. minute.

tabelaolimpic20

FK Borac: Čađo, Dubravac, Preradović, Gvozdenović, Bamburać, Kulenović, Gajić, Banović, Svjetlanović, Burgić i Vuković.

FK Olimpic: Karačić, Ćosić, Kutničić, Rondić, Kišić (Biber), Demirović, Bećirović (Nezirević), Nikšić, Tarić, Vladavić i Saljević.

U juniorskom duelu Borca je slavio rezultatom 7:2.

Borac je nakon prvog dijela vodio s 1:0 golom Trivana iz 18. minuta. Na 2:0 je u 47. minuti povisio Milić, a samo pet minuta poslije toga je bilo 3:0 nakon što je Mikić matirao Salčina. Perišić se upisao u strijelce u 57. minuti, a onda je ‘gol nade’ našim igračima donio Bukvić u 60. minuti. Ipak, na terenu se ništa nije promijenilo, a igrači Borca su napunili Vukove ‘do vrha’. Na 5:1 je povisio Perišić u 70. minuti, a pet minuta kasnije se u strijelce upisao i Popović. Na 6:2 je smanjio Begić, a konačnih 7:2 je postavio Popović iz jedanaesterca.

20kolojuniori

FK Borac: Pupovac, Popović, Bubić, Milić, Trninić, Stanković, Mikić, Majetić, Maksimović, Perišić i Trivan.

FK Olimpic: Salčin, Halilović, Gusinac, Jukan, Ajdinović, Šahović, Begić, Varešanović, Bukvić, Bučuk i Filan.