Radnik bolji od Olimpika na otvaranju proljetne polusezone u Bijeljini

Fudbaleri Radnika i Olimpika sastali su se danas u okviru 19. kola BHT Premijer lige na Gradskom stadionu u Bijeljini.

Prvo poluvrijeme donijelo je dosta tvrdu igru s obje strane u kojoj gledaoci nisu mogli vidjeti previše pravih prilika. Radnik je imao inicijativu na otvaranju duela dok su se gosti opredijelili da čvrstom odbranom i kontra napadima dođu do pogotka. Domaći su pokušali nekoliko puta udarcima iz daljine ugroziti gol Dejana Bandovića, ali njihovi pokušaji blokirani od strane gostujuće odbrane i samog Bandovića.

S druge strane, Olimpik je najbolju priliku imao nakon jedne kontre kada je Bevab uposlio Karića, ali je Kosorić i odbrana domaćih otklonila opasnost od svog gola.

Drugi dio domaći igrači otvaraju puno bolje i svoju bolju igru krunisali u 53. minuti kada je Obradović sjajno pogodio gol Bandovića.

Isti igrač je imao odličnu priliku za povećanje vodstva samo dvije minute kasnije, ali golman gostiju je sjajno intervenisao. Nakon toga Olimpik je imao nekoliko polu prilika iz prekida, ali nije uspio pogoditi mrežu Lučića.

U 71. minuti Ostojić je uspio da se izbori za jednu loptu na gol-aut liniji, odigra povratnu loptu za Jankovića koji je matirao Bandovića i donio veliku radost navijačima.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i tako su domaći slavili pobjedu nad posljednjim Olimpikom rezultatom 2:0.

FK Radnik: Lučić, Franić, Stojanović, Obradović (Arnautović), Janković (Ademović), Beširević, Zeljković, Ostojić, Kosorić, Đurić (Motika) i Okić.

FK Olimpik: Bandović, Bogdanović, Kojić, Karić, Osmanović, Pršeš (Govedarica), Vrdoljak, Čolić, Hadžić (Mahović), Svraka i Bevab