Poraz u Tuzli od Slobode

Fudbaleri Slobode slavili su prvu pobjedu u okviru Premijer lige BiH u novoj sezoni, pošto su sa rutinskih 3-0 savladali ekipu Olimpica.

Iako je Sloboda danas slavila sigurnu pobjedu nad Olimpicom kada se pogleda rezultat, jasno je bilo svakom ko je gledao ovaj susret da sastav Husrefa Musemića nije slavio toliko jednostavno. Naime, domaćin je pokazao određene šupljine u odbrani, koje Olimpic nije znao iskoristiti.

Susret je odlično počeo za Slobodu. Snažna ofanziva domaćina od starta susreta je donijela nekoliko dobrih šansi koje je odbranio Dejan Bandović, prije nego je u 14. minuti domaći sastav stigao do zasluženog vodstva. U šesnaesterac je loptu ubacio Mladen Veselinović, a glavom je Bandovića savladao Sulejman Krpić.

Olimpic je potom imao blagu terensku inicijativu, a u takvoj su se situaciji malo previše opustili, pa su brzo primili još jedan gol. Pogriješio je Mahir Karić, igrač od kojeg se to baš i nije očekivalo. Praktično je ‘stajao’ na lopti, dozvolivši Sulejmanu Krpiću da mu oduzme loptu, a ovaj je to učinio i pun samopouzdanja savladao nemoćnog Dejana Bandovića.

Bilo je tako pitanje pobjednika riješeno već nakon 25 minuta. Ipak, dobro su se držali tokom najvećeg dijela prvog poluvremena nakon primljenih golova, da bi u drugom dijelu zaigrali nešto bolje kako se meč bližio kraju.

Prije toga, fudbaleri Slobode su propustili nekoliko dobrih šansi, a do pogotka su mogli stići Mahir Karić i Amer Ordagić. Međutim, njihove pokušaje je uspješno zaustavio Dejan Bandović, koji je bio jedan od najboljih fudbalera Olimpica na današnjem susretu.

U finišu susreta, rezervista Mahović te Emir Hadžić i Rijad Kobiljar su napravili nekoliko zaista ozbiljnih akcija, ali je Adnan Bobić fenomenalno branio. Naročito je opasna bila situacija u 77. minuti, kada je Bobić sjajno zaustavio udarac Emira Hadžića.

Do kraja meča, Sloboda je nekoliko puta zaprijetila preko rezerviste Miljana Govedarice, ali nije bilo promjene rezultata, sve do 89. minute. Tada je Amer Ordagić fauliran u kaznenom prostoru Olimpica, a loptu je na bijelu tačku namjestio Ivan Kostić. Bio je siguran pa je Sloboda tako sa veoma uvjerljivom pobjedom otvorila novu sezonu, u kojoj će se ponovo boriti za najviše domete u domaćim takmičenjima.

Pred Olimpicom je sada utakmica protiv gradskog rivala Željezničara narednog vikenda.