Poraz u Mostaru od Zrinjskog

Zrinjski i Olimpic su Pod Bijelim Brijegom odigrali posljednju utakmicu trećeg kola BHT Premijer lige, a slavili su domaći rezultatom 4:1.

Aktuelni prvak je krenuo silovito od prve minute, što je rezultiralo pogotkom već u 14. minuti utakmice, kada se u listu strijelaca upisao Jasmin Mešanović. Isti fudbaler je mogao povisiti na 2:0 u 25. minuti, no bio je neprecizan.

Zrinjski je i u ostatku prvog poluvremena bio bolja ekipa te je uspio povisiti na 2:0 prije pauze preko Kataneca, koji je savladao Bandovića u 39. minuti nakon kornera kojeg je izveo Bilbija.

U 55. minuti na 3:0 povećava Mešanović svojim drugim pogotkom večeras, ovaj put iz jedanaesterca. Nedugo zatim je moglo biti i 4:0, no ovaj put je neprecizan bio Todorović.

Olimpic je uspio smanjiti u 73. minuti. Stojkić je srušio Hadžića u kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator jedanaesterca bio je upravo Hadžić. Samo pet minuta nakon toga Mešanović postiže svoj treći pogodak na večerašnjoj utakmici i postavlja konačnih 4:1.

HŠK Zrinjski: Kozić, Peko, Graovac, Tomić, Barić, Stojkić, Todorović, Mešanović, Petrak, Katanec, Bilbija.

FK Olimpic: Bandović, Mikulič, Regoje, Kobiljar, Karić, Hadžić, Drljević, Zolj, Lelić, Udovičić, Vrdoljak.