Poraz u Krupi

U petom kolu BHT Premijer lige ekipa Krupe na Vrbasu dočekala je sarajevski Olimpic i ostvarila sigurnu pobjedu od 2:0.

Domaći su mnogo bolje otvorili utakmicu, te su već na startu imali sjajnu šansu preko Koljića. Diktirala je Krupa tempo igre u većem dijelu prvog poluvremena, dok su gosti bili uglavnom nemoćni u igri prema naprijed.

Bolju igru u prvom poluvremenu Krupa je krunisala u 34. minuti. Sviran je jedanaesterac za domaće, a u gol ga je pretvorio najbolji strijelac Premijer lige, Elvir Koljić. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U 51. minuti prvi ozbiljniji pokušaj Olimpica nakon šuta Mašića. Krupa pitanje pobjednika rješava u 61. minuti kada nezaustavljivi Koljić postiže pogodak za sigurnih 2:0.

Do kraja su domaći mogli postići još jedan gol, ali je u sudijskoj nadoknadi Marušić promašio stopostotnu šansu. Krupa sada ima 8 bodova i nalazi se na odličnom trećem mjestu na tabeli, dok je Olimpic upisao četvrti poraz.