Poraz omladinaca od Širokog Brijega

U zaostaloj utakmici 22. kola Premijer omladinske lige BiH za kadete, Olimpic je danas ugostio Široki Brijeg. Gosti su se kući vratili sa punim plijenom.

U dosta otvorenoj utakmici, Olimpic je bio nešto bolji tim, ali nije iskoristio svoje šanse. Najbliži pogotku u prvom poluvremenu bio je Sanjin Ćeman, čiji je udarac odbrana gostujućeg tima izbacila sa gol linije.

Isti igrač je i u drugom poluvremenu bio najopasniji fudbaler Olimpica, ali najbolju šansu koju je stvorio nije uspio iskoristiti i pogodio je prečku gostujućeg tima.

Fudbaleri Širokog Brijega su kaznili njegove promašaje pred kraj utakmice, kada je iz slobodnog udarca gol domaćina pogodio Ante Markota. Bio je to konačan rezultat utakmice, a ovim trijumfom, Široki Brijeg sada ima 35 bodova i stabilizovao se na 5. mjestu na tabeli.

S druge strane, Olimpic ima 21 bod i zauzima 9. mjesto na tabeli.

U odgođenoj utakmici 22. kola Premijer omladinske lige BiH za juniore, fudbaleri Širokog Brijega savladali su na gostujućem terenu ekipu Olimpica rezultatom 1-0.

Nakon poraza kadeta Olimpica od Širokog Brijega, i juniori hercegovačkog tima vrlo brzo su poveli protiv svojih vršnjaka u Sportskom centru Halilovići.

Mujo Tarić je u svom kaznenom prostoru u 10. minuti igrao rukom, a sudija mu je pokazao žuti karton i dao je penal Širokom Brijegu. Gosti su realizovali najstrožu kaznu i pogotkom Karla Buhača stigli do vodstva.

Igrala se do kraja poluvremena vrlo otvorena utakmica, a zasluge što više nije bilo golova snose oba golmana. Široki je bio nešto ofanzivniji tim, ali je i Olimpic definitivno imao svoje šanse, no Benjamin Čalaković i Martin Zlomislić bili su nesavladivi.

Gotovo identičan rasplet imalo je i drugo poluvrijeme, u kojem su oba golmana kontinuirano pokazivala vrhunske intervencije, a na kraju su oni ispali najzaslužniji što nije bilo više golova.

Široki Brijeg sa ovom pobjedom ima 51 bod i nakon 22 kola je preskočio Sarajevo na tabeli te za vodećim Željezničarom zaostaje 5 bodova. S druge strane, Olimpic je na pretposljednjem mjestu na tabeli sa 15 bodova.