Poraz od Sarajeva u pripremnoj utakmici

Fudbaleri Sarajeva savladali su danas Olimpik u prijateljskoj utakmici u Trening centru Bordo kluba u Butmiru rezultatom 4:1.

Bordo tim je nastupio u kombinovanom sastavu, a činili su ga igrači koji su imali manju minutažu u dosadašnjoj fazi sezone. Potrebno je istaći da je i Mirza Varešanović u prvom dijelu dao priliku rezervistima i igračima sa manjom minutažom, koji se nisu najbiolje snašli u prvom dijelu susreta.

Već do devete minute, Sarajevo je imalo dva gola prednosti. Prvo je u 4. minuti Husejinović centrirao, a glavom Nemanja Anđušić pogodio mrežu gostiju, da bi već u 9. minuti Saša Novaković pogodio mrežu Olimpika poslije centaršuta Elvedina Herića.

Bordo tim je i u nastavku susreta bio bolji protivnik, a već u 19. minuti, stigao je i do trećeg pogotka, kada je mrežu gostiju zatresao Sanjin Lelić poslije još jednog dodavanja Saida Husejinovića.

Do poluvremena, i Husejinović koji je odigrao odličan meč upisao se u listu strijelaca, a sa bijele tačke je pogodio za 4:0.

U drugom dijelu Olimpik je zaigrao u punom sastavu i odigrao puno bolje u tom periodu koji je riješio u svoju korist rezultatom 1:0, za konačnih 4:1. Strijelac pogotka za Olimpik bio je Osmanović sa bijele tačke.

FK SARAJEVO: Adilović, Sadiku, Pidro, Novaković, Mujakić, Radovac, Adukor, Herić, Lelić, Anđušić i Husejinović. Igrali su još: Liivak, Kuzmanović, Smajlagić, Kovačević

FK OLIMPIK: Hodžić, Čvoro, Duraković, Stojanović, Salman, Rikalo, Jusufbašić, Oglečevac, Zeljković, Vidović, Jusufi. Igrali su još: Bandović, Rastoder, Čizmić, Bevab, Zeba, Osmanović, Mahović, Šćepanović, Pršeš, Kovač