Poraz od Čelika na Otoci

Prvu utakmicu četvrtog kola Lige za opstanak odigrali su danas na Otoci Olimpic i Čelik.

Pobjedu je slavila ekipa Čelika koja je minimalnim rezultatom 1-0 savladala Vukove i došla do svoje druge pobjede u Ligi 6.

Čelik je tokom čitave utakmice imao podršku navijača iz Zenice koji su uprkos lošem vremenu navijali svih 90 minuta i nosili svoju ekipu do važnog trijumfa.

Obje ekipe su mirno otvorile utakmicu, da bi Čelik nakon početnog ispitivanja snaga zaigrao nešto agilnije, počeo više pritiskati zadnju liniju Čelika, što im je donijelo veći posjed lopte i nekoliko poluprilika. Hećin udarac u petoj minuti odlazi pored gola Olimpica, da bi nekoliko minuta kasnije pokušao i Dilaver glavom, ali pravo u Bandovića.

Bandović je i u 20. minuti odlično reagovao kada je jedan gostujući fudbaler izašao sam ispred njega, a golman Olimpica prije stigao do lopte i uspio sačuvati svoju mrežu. Olimpic do prve prilike stiže u 26. minuti kada je Svraka iz dobre pozicije šutirao glavom, ali to uradio jako loše i poslao loptu pored gola.

Čelik do vodstva dolazi u finišu prvog poluvremena nakon velike nesmotrenosti odbrane Olimpica. Čelik je odradio lijepu akciju, ali zakomplikovao u samom finišu, no Brković je na kraju više sretno nego spretno uspio ugurati loptu u mrežu i donijeti Zeničanima vodstvo.

Olimpic je imao dobru priliku da poravna rezultat već u narednom napadu, ali udarac Svrake sa ivice šesnaesterca bio je neprecizan i otišao preko gola.

Početkom drugog poluvremena Čelik je preko Mahira Karića postigao i drugi gol, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije. I u minutama nakon toga Zeničani su uglavnom bili bolja ekipa koja je više željela gol.

U 63. minuti Dilaver je pokušao sa nekih 20-tak metara iznenaditi Bandovića, ali je njegov udarac otišao preko gola. Iz iste pozicije pokušao je i Karić desetak minuta kasnije, no i njegov udarac je bio malo neprecizan i otišao nekoliko centimetara iznad prečke Bandovićevog gola.

Čelik je do kraja utakmice uglavnom spriječavao Olimpic da dolazi do prilika te je slavio s 1:0.