Polovičan uspjeh omladinaca u Širokom Brijegu

Kadetske selekcije Širokog Brijega i Olimpica odigrale su danas utakmicu 27. kola Premijer Omladinske lige za kadete, a slavili su domaći rezultatom 3:2.

Olimpic je poveo u 14. minut preko Rondića, a Široki je poravnao samo dvije minute nakon toga iz jedanaesterca preko Kneževića. Dvije minute nakon toga jedanaesterac na drugoj strani, a siguran realizator je bio Kišić. Rezulatom 2:1 u korist Vukova je završeno prvo poluvrijeme.

Široki je ubacio u veću brzinu u drugom poluvremenu i s dva gola uspio preokrenuti, a strijelci su bili Leko u 53. i Bešlić u 71. minuti.

tabelakadeti27

Napomena: Sarajevo će upisati pobjedu protiv Zrinjskog rezultatom 3:0.

NK Široki Brijeg:
Perković, Pušić, Marčinko, Marušić, Mašić, Stojić, Knežević, Bešlić, Kordić, Ćosić i Leko.

FK Olimpic:
Karačić, Bjelak, Bukva, Rondić, Kišić, Demirović, Biber, Trubljanin, Tarić, Šehić i Saljević.

U juniorskoj konkurenciji pobjedu su upisali gosti iz Sarajeva rezultatom 2:0.

Sve je riješeno u prvom poluvremenu, a strijelac oba gola bio je Nikšić u 21. i 44. minuti.

junioritabela27

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Marić, Bajo, Nikić, Jurić, Matić, Milićević, Dedić, Zovko, Vukoja i Bojo.

FK Olimpic: Salčin, Filan, Bučuk, Halilović, Gusinac, Šahović, Dokara, Ajdinović, Memić, Nikšić i Pobrklić.