Pobjeda i remi omladinaca u VItezu

Kadeti i juniori Viteza i Olimpica odigrali su danas na Gradskom stadionu zaostale utakmice 21. kola Omladinske Premijer lige BiH.

Uspješniji su bili gosti koji su ostvarili jednu pobjedu i remi te tako neporaženi napustili Vitez.

U kadetskoj utakmici gosti predvođeni Ćemanom su slavili pobjedu rezultatom 3:0. Napadač Olimpica gostima je donio vodstvo na poluvremenu svojim prvim pogotkom koji je postigao u 22. minuti. U drugom dijelu prvo Haznadar, a potom i Ćeman, svojim novim pogotkom, postavljaju visoko vodstvo, koje je bilo nedostižno za domaćina. Vitez je tek pred kraj susreta preko Petrovića stigao do počasnog pogotka za konačnih 3:1 za Olimpic.

U juniorskoj utakmici gledaoci nisu vidjeli golove, iako je bilo šansi na obje strane. Ipak, dobre odbrane golmana i nepreciznost napadača dovele su do toga da susret završi bez pogodaka.

Olimpic će naredne sedmice odigrati susrete protiv Širokog Brijega čime će i zvanično biti završen regularni dio Omladinske Premijer lige BiH.