Osmanović pogodio za minimalnu, ali zasluženu pobjedu Olimpika

Ekipa Olimpika minimalno je slavila protiv Zvijezde iz Gradačca rezultatom 1:0.

Prvu priliku na meču imali su domaći igrači. Mahović je nakon prodora odigrao povratni pas na Jusufbašića, a ovaj s penala slabo šutirao prema golu Zvijezde.

U dosta otvorenoj utakmici s obje strane, sljedeća prilika viđena je ispred gola Vukova, ali je Bandović sjajnom reakcijom zaustavio Kokota u 14. minuti. Ostalo je 0:0.

Igrala se 30. minuta kada je Jusufbašić dobro centrirao iz slobodnog udarca s lijeve strane, ali Čvoro iz odlične pozicije nije najbolje reagovao te promjene rezultata nije bilo, da bi Jusufbašić šest minuta nakon toga opet bio u dobroj poziciji, međutim njegov udarac otišao je preko gola.

Bolju igru iz prvog poluvremena Olimpik je prenio i u nastavak igre, a već u 47. minuti nakon prekršaja nad Osmanovićem iz opasne situacije šutirao je Ščepanović, ali Prljača odbija loptu u korner.

Olimpik je nastavio s napadima prema golu gostiju iz Gradačca, a takva igra isplatila im se u 59. minuti kada Adnan Osmanović postiže gol za vodstvo Vukova i veliko slavlje među igračima ekipe s Otoke. Osmanović je opet bio vrlo blizu pogotka sedam minuta nakon vodstva, ali Prljača posljednjim atomima snage brani njegov udarac i loptu šalje u korner.

Oglečevac je u 74. minuti imao sjajnu priliku za Olimpik, ali je u odličnoj sitauciji loše primio loptu nakon čega je napravio prekršaj nad golmanom, da bi već u sljedećem napadu Ščepanović lob udarcem pokušao savladati Prljaču, međutim lopta odlazi pored gola.

Novu šansu za Olimpik imao je Mahović u 80. minuti, međutim iz dobre prilike njegov udarac otišao je samo pored gola. Bitno za napomenuti jeste jako čudan kriterij sudije Spahalića koji je podijelio ogroman broj žutih karton i na jednoj i na drugoj strani.

Olimpik je danas sasvim zasluženo upisao tri boda, a sjajnu igru u drugom poluvremenu još jednom je mogao potvrditi Adnan Osmanović koji je gotovo pa počeo slaviti gol, ali je jedan od defanzivaca Zvijezde u posljednji trenutak sa same linije spasio čist pogodak Vukova.

Do kraja susreta nije bilo prilika, te je Olimpik uspiao veoma važna tri boda.

FK Olimpik: Bandović, Milović, Jusić, Čvoro, Pršeš, Osmanović, Mahović, Jusufbašić, Zeba, Kovač, Bevab.

NK Zvijezda: Prljača, Adžem, Cvijanović, Brčkalić, Devedžić, Kokot, Čivić, Đekić, Kapetan, Damjanović, Hevešević.