Fudbaleri Olimpika su u posljednjoj utakmici jesenjeg dijela prvenstva Prve lige Federacije BiH savladali danas na Otoci Orašje sa minimalnih 1:0.

U prvom dijelu igre gosti su došli sa jasnom namjerom da odbrane svoj gol i pokušaju ugroziti gol Bandovića iz kontranapada.

Olimpik je tokom cijelog prvog dijela imao inicijativu iz koje se izrodilo nekoliko odličnih prilika. Karić je dva puta odlično ušao u šesnaesterac, ali su njegovi pokušaji izblokirani. Bibić je iz slobodnjaka ugrpozio gol gostiju, ali je lopta prošla malo pored stative.

Do kraja prvog dijela, Jusufi i Osmanović su pokušali da ugroze gol Kurbašića, ali bez uspjeha pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Olimpik je drugi dio otvorio ofanzivom prema golu Orašja, ali nisu imali neke izgledne prilike za postizanje pogotka, dok je sa druge strane Orašje u 58. minutu pogodilo stativu nakon kontre.

U 62. minutu Stojanović odlično pokušava iz slobodnog udarca, ali je golman Orašja, armin Kurbašić, krajnjim naporom odbranio taj udarac.

Četiri minute kasnije Olimpik dolazi do pogotka. Danijel Stojanović je sa lijeve strane jako lijepo centrirao, a Adnan Osmanović glavom još ljepše pogodio za vodstvo Vukova od 1:0.

Deset minuta poslije vodećeg gola nova dobra šansa za Olimpik. Rezervista Idriz Džafić je šutirao glavom, ali pravo u golmana Kurbašića. Dobru priliku u 82. minutu ima i Pehar, no nakon odličnog solo prodora šutira pravo u golmana gostiju.

Posljednju priliku da poravnaju rezultat gosti imaju u 87. minutu preko rezerviste Cho Minsea, ali je Dejan Bandović lako odbranio.

Do kraja utakmice i Pavlović ima šansu za Olimpik. Šutirao je sa nekih osamnaest metara, no Kurbašić je odbranio, pa je ostalo na kraju Olimpik – Orašje 1:0.

Olimpik jesenji dio prvenstva tako završava na drugoj poziciji sa 32 osvojena boda, dok je Orašje sedmo sa 21 osvojenim bodom.