(FOTO) Olimpik deklasirao Metalleghe i stigao na samo bod zaostatka za Veležom

Uvjerljiv trijumf sarajevskog tima

Fudbaleri Olimpika rezultatom 3:0 su deklasirali ekipu Metalleghea u posljednjem susretu 21. kola Prve lige Federacije BiH.

Sarajevski tim je odigrao odličan meč, a sve svoje pogotke postigao je u prvom poluvremenu.

Olimpik je od samog starta imao inicijativu i nakon nekoliko poluprilika stigao je do prvog pogotka u 13. minuti. Nakon nekoliko dobrih dodavanja Pandža sjajnim udarcem pogađa rašlje gola Metalleghea za vodstvo domaćih.

I nakon pogotka domaći nastavljaju sa napadima, a do drugog pogotka dolaze u 25. minuti. Strijelac je ponovo bio Pandža, koji je iskoristio jednu povratnu loptu od Beširevića i zatresao mrežu gostiju.

U posljednjoj minuti prvog dijela susreta sjajna asistencija Radovca za Pehara, a veznjak Olimpika postiže sjajan pogodak za visokih 3:0 na poluvremenu.

Nije ni u drugom poluvremenu stanje bilo znatno drugačije, Olimpik je bio bolji tim, ali je ritam malo opao. Domaći nisu imali potrebu da previše srljaju, a gosti nisu mogli adekvatno da zaprijete golu Olimpika.

Meč je tako okončan rezultatom 3:0, a Olimpik nakon današnjeg trijumfa ima 48 bodova, te je sada samo na bod manje od Veleža.