U 15. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine Olimpik je na svom terenu savladao ekipu Radnika iz Hadžića, a konačan rezultat je bio 2:1.

Olimpik je od početka susreta imao inicijativu i otvoreno krenuo po postizanje pogotka. Nakon nekoliko uvodnih prilika domaći su u devetoj minuti susreta stigli do vodstva. Džafić je sa lijeve strane loptom uposlio Stjepanovića kome nije bilo teško sa nekoliko metara matirati golmana Mudželeta za vodstvo domaćina. Pet minuta kasnije gosti su stigli do poravnanja nakon što se Kesić dobro snašao u kaznenom prostoru Olimpika i pogodio za 1:1.

U 18. minuti domaći su ponovo zaprijetili. Džafić je odigrao jednu povratnu loptu, a Enis Sadiković je šutirao malo preko gola gostiju. Na sljedeću šansu se čekalo do 25. minute kada je Drljević dobro pokušao, ali je lopta otišla preko gola. U posljednjoj minuti prvog dijela slobodan udarac je izveo Zeba, a lopta je pogodila u ruku jednog igrača Radnika, no sudija je pokazao na korner poslije kojeg nije bilo opasnosti, te je ostalo 1:1 na poluvremenu.

Prvu priliku u nastavku je imao Olimpik preko Stojanovića, ali je njegov udarac zaustavio golman gostiju Mudželet da bi Vukovi u 50. minuti došli u novo vodstvo. Stojanović je prošao po lijevoj strani i uposlio Džafića koji rutinski pogađa za vodstvo domaćih. Ponovo je Stojanović šutirao pet minuta kasnije, ali ovog puta lopta ide preko gola da bi potom šansu imao Stjepanović nakon ubacivanja Zebe, no bio je neprecizan.

Inicijativa Olimpika nastavila se i u drugom dijelu drugog poluvremena kada su pokušali Stojanović i Zeba, ali su bili neprecizni, pa je ostalo 2:1. Deset minuta prije kraja gosti su preko Šehića pokušali ugroziti gol Olimpika, ali je Hadžić bio siguran i bez problema odbranio njegov pokušaj. Imali su gosti jos jednu priliku nakon kornera, ali je Hadžić ponovo bio na visini zadatka, pa je do kraj ostalo 2:1.

Dodajmo da su gosti finiš meča dočekali sa igračem manje zbog isključenja Dženana Osmanovića koji je drugi žuti odnosno crveni karton dobio u 91. minuti utakmice.