Fudbaleri Olimpika ostvarili su plasman u šesnaestinu finala Kupa BiH, nakon što su u drugom kolu Kupa Federacije savladali ekipu Goražda rezultatom 3:1 (1:0).

Trener domaćih Esad Selimović je priliku dao mlađim igračima, koji su imali manje prilike da igraju u dosadašnjem dijelu prvenstva. Domaći tim je susret otvorio prilikom Ćemana, ali je golman gostiju dobro reagovao i odbranio njegov udarac.

Nakon toga je Olimpik iamo nekoliko prilika preko oba Handžića, Pandže, no promjene rezultata nije bilo. U jeku napada domaćih gosti su u jednom kontranapadu šutirali, ali je udarac napadača Goražda zaustavila stativa. Olimpik je do prednosti došao u 38. minuti, kada je Pandža na asistenciju Aleševića zatresao mrežu gostiju.

Olimpik je i na otvaranju drugog dijela krenuo sa napadima, a do drugog pogotka dolaze u 58. minuti kada je Džafić glavom savladao golmana gostiju. Dvije minute prije pogotka Ćeman je imao sjajnu priliku, ali je gostujući golman bio na pravom mjestu.

Minuta 65. donosi šut Kenana Handžića sa vrha sesnaesterca, ali pravo u golmana Goražda.

Samo minutu nakon toga kapiten domaćeg tima Handžić je isključen nakon što mu je sudija Stojić prestrogo dodijelio dva žuta kartona u samo nekoliko minuta.

Olimpik do trećeg pogotka dolazi tri minute prije kraja susreta, a strijelac je bio debitant Kotarević, koji se odlično snašao u kaznenom prostoru. Počasni pogodak za goste postigao je Tatar u 89. minuti za konačan rezultat 3:1.