Olimpik je u sedmom kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine remizirao sa Novim Travnikom, bilo je 2:2.

Olimpik je imao inicijativu i stvarao prilike, ali na otvorenju susreta nije mogao do pogotka. Odlične šanse imali su Osmanović, Džafić, Karić i Pehar, ali je golman Ćutahija sačuvao svoju mrežu. Vukovi do prednosti dolaze u 24. minuti. Nakon ubačaja Stojanovića sa lijeve strane, Osmanović je odlično reagovao i sa vrha šesnaesterca postigao izuzetno efektan pogodak.

Do kraja prvog dijela, Olimpik je pokušavao doći do drugog gola dok su gosti pokušali igrom iz kontranapada ugroziti Bandovića, no promjena nije bilo pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0 za domaći tim. Olimpik je udvostručio prednost u 47. minuti susreta. Tatar je izveo korner sa desne strane, a najsnalažljiviji u kaznenom prostoru gostiju je bio Jusić koji je tako udvostručio prednost Olimpika.

Novi Travnik je smanjio prednost Olimpika u 53. minuti susreta. Petak je centrirao iz kornera, a mrežžu golmana Bandovića je pogodio Skopljak. Tri minute kasnije Tatar je prošao po desnoj strani i šutirao jako, ali je lopta otišla pored gola Ćutahije. Gosti su u 63. minuti susreta stigli do novog gola. Sabahudin Petak je šutirao iskosa sa 18 metara i pogodio mrežu golmana Bandovića.

Tatar je u 70. minuti pokušao iz slobodnjaka sa vrha kaznenog prostora, no šutirao je pored gola. Četiri minute kasnije isti igrač je pokušao sa 20 metara, no nije ugrozio Ćutahiju. Novu šansu Olimpik je imao nekoliko minuta kasnije kada je Karić odigrao povratnu loptu za Drljevića koji je sa 16 metara šutirao preko gola. Domaći su imali inicijativu i nekoliko odličnih prilika za postizanje gola, ali su se gosti odbranili i osvojili bod u ovom susretu.

Olimpik ima 13 bodova iz sedam utakmica i nalazi se na četvrtom mjestu na tabeli dok je Novi Travnik na posljednjem mjestu sa tri boda iz isto toliko odigranih susreta.

Olimpik-Novi Travnik 2:2 (Osmanović 24′, Jusić 47′; Skopljak 53′, Sa. Petak 63′)

Olimpik: Bandović, Milović, Jusić, Pehar (46. Tatar), Karić, Džafić (46. Muminović), Jusufi (65. Pavlović), Ramić, Stojanović, Drljević. Trener: Esad Selimović.

Novi Travnik: Ćutahija, Goloman, Ćosić, Džepina, Nebić, Se. Petak, Sa. Petak, Silajdžija, Smolo, Skopljak, Čakić (62. Buljubašić). Trener: Ivica Bonić.