Olimpik pobjedom protiv Rudara preuzeo vrh tabele

Fudbaleri Olimpika pobijedili su Rudar iz Kaknja sa 1:0 u 15. kolu Prve lige Federacije BiH i tako preuzeli vrh tabele.

U drugoj minuti Osmanović je imao dobru šansu koju nije iskoristio da bi osam minuta kasnije nakon ubačaja sa strane Čvoro i Šćepanović se nisu snašli. U 18. minuti Osmanović je imao šansu, šutirao, no golman je izbacio u korner. Jusufi je u 20. minuti pokušao iz velike daljine, no golman je odbranio njegov udarac.

Pet minuta kasnije Jusufi je ponovo pokušao, ali nije ugrozio golmana gostiju, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0. U 47. minuti dosuđen je jedanaesterac za Olimpik, ali je pokušaj Osmanovića odbranio golman gostiju.

Olimpik je poveo u 57. minuti susreta preko Damira Vidovića kome je prethodno asistirao Danijel Stojanović. Domaći su imali ofanzivu i u drugom, te zaprijetili preko Vidovića, Osmanovića, Muminovića i Oglečevca, ali oni nisu uspjeli savladati Čelebića.

S druge strane gosti iz Kaknja danas su odigrali jako lošu utakmicu i sasvim su zasluženo poraženi.

Olimpik-Rudar 1:0 (Vidović 57′)

Olimpik: Bandović, Milović, Čvoro, Osmanović, Muminović, Mahović (62. Oglečevac), Jusufbašić (46. Vidović), Šćepanović, Zeba, Jusufi (71. Bevab), Stojanović.

Rudar: Čelebić, Alić, Hrustanović, Hećo, Smaka (14. Kovač), Kobilica, Vehab, Čehajić, Musić, Gačić (53. Spahić), Topalović (58. Neimarlija).