Olimpik pobijedio Željezničar i osvojio treće mjesto

Fudbaleri Olimpika osvojili su treće mjesto na 25. Memorijalnom turniru Asim Ferhatović Hase pobijedivši Željezničar 6:3.

U odličnoj utakmici sa velikim brojem prilika na kraju je pobjedu odnijela ekipa Olimpika rezultatom 6:3 koja je tako osvojila treće mjesto na 25. Memorijalnom turniru Asim Ferhatović Hase.

U petoj minuti Olimpik je došao u vodstvo preko Čizmića koji je pogodio mrežu Ćemana da bi minutu kasnije Željo uzvratio preko Demirovića koji je savladao Hodžića i izjednačio na 1:1. Dvije minute kasnije Olimpik nakon kombinacije i asistencije Čizmića za Selmanovića dolazi do novog vodstva.

Tatar je u 11. minuti pogodio prečku, a prije toga Olimpik je imao još jednu dobru šansu, ali je Ćeman dobro reagovao i odbranio udarac ofanzivcima Vukova. Čizmić je potom bio sam ispred Ćemana, ali je golman Želje odbranio i poslao loptu naprijed do Benjamina Šehića, koji je odličnim udarcem izjednačio rezultat na 2:2.

Olimpik je u 15. minuti izveo dobar kontranapad, a Čvoro je pogodio za 3:2 nakon čega je šut Benjamina Šehića otišao pored gola. U 19. minuti Demirović je odlično šutirao, a Hodžić je još bolje odbranio njegov udarac. U posljednjim minutama smo vidjeli po jednu šansu na obje strane, Olimpik je pokušao preko Tatara, a Željo preko Šube, no golmani su dobro reagovali, pa se na poluvrijeme otišlo sa vodstvom Olimpika 3:2.

Željo je drugo poluvrijeme otvorio prilikom Benjamina Šehića da bi Olimpik imao šanse preko Zebe i Baručije, ali nisu uspjeli doći do pogotka. Nakon nekoliko propuštenih šansi, Tatar je u 31. minuti postigao pogodak sa nekih šest metara za vodstvo Vukova rezultatom 4:2. Tri minute kasnije Tatar je novim golom doveo Olimpik u prednost od 5:2.

Do kraja susreta Bogučanin je pogodio šesti put mrežu Željezničara da bi Željo do kraja postigao još jedan pogodak, te je tako postavljen konačan rezultat.

Olimpik-Željezničar 6:3 (Čizmić, Selmanović, Čvoro, Tatar x2, Bogučanin; Demirović, Šehić)