Fudbaleri Olimpika dočekali su Čapljinu i slavili pobjedu rezultatom 4:1.

U okviru 25. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, na stadionu Otoka odigran je meč između Olimpika i Čapljine, a domaći su slavili pobjedu rezultatom 4:1.

Već u trećoj minuti susreta Olimpik je stigao do prednosti, a mrežu Čapljine pogodio je Džafić nakon sjajne asistencije Osmanovića.

U devetoj minuti susreta bilo je 2:0 za Vukove, a asistenciju Pehara u pogodak je rutinski pretvorio Osmanović.

Gostujući fudbaleri u 16. minuti susreta uspjeli su smanjiti prednost Olimpika kada je Pezer pogodio sa bijele tačke.

Olimpik je imao inicijativu i nekoliko dobrih prilika, dok su gosti pokušavali kreirati kontranapade i tako ugroziti Hadžića, ali promjene rezultata do poluvremena nije bilo.

Drugo poluvrijeme počelo je pogotkom za domaće. Džafić je oboren u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na bijelu tačku, a Osmanović je preciznim udarcem povisio prednost na 3:1 u 66. minuti susreta.

Svoj treći pogodak na današnjem susreta Adnan Osmanović je postigao u 81. minuti susreta kada je pogodio mrežu Čapljine nakon sjajne asistencije Zajka Zebe i odlične akcije Olimpika.

Do kraja susreta Olimpik je imao terensku inicijativu, dok su gosti pokušavali napraviti nešto iz kontri, ali u tome nisu uspjeli, pa je Olimpik stigao do pobjede i nastavio borbu za ulazak u Premijer ligu BiH.

FK Olimpik: Hadžić, Milović, Pehar (Hiroš), Osmanović, Muminović, Džafić, Beširević, Sadiković, Handžić (Radovac), Kurtović (Stojanović) i Zeba.

HNK Čapljina: Stevanović, Novaković, Jović, Dalmatin, Bevanda, Jazvin (Ramić), Pervan, Hasinović (Bondža), Mustafić, Omanović (Rozić) i Cvitković.