Olimpik dominirao i izborio pobjedu protiv Bratstva

Fudbaleri Olimpika su u devetom kolu Prve lige Federacije BiH savladali Bratstvo rezultatom 2:1.

Olimpik je poveo u 19. minuti susreta nakon dobre akcije u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača, lopta je na kraju došla do Mahovića koji je sjajnim udarcem savladao gostujućeg čuvara mreže.

Nakon gola Olimpik je imao inicijativu, a najbolju šansu je imao ponovo Mahović, ali je njegov udarac otišao pored gola Divkovića.

Bratstvo je počelo igrati ofanzivnije u nastavku, a u 55. minuti Mahović je šutirao, ali je odbrana izblokirala njegov udarac. U 67. minuti nakon kornera lopta je došla ponovo do Mahovića koji sa 18 metara šutira preko gola gostiju.

Tri minute kasnije Pršeš je sjajno uposlio Bevaba, ali golman gostiju brani njegov udarac da bi minut poslije pokušao i Kovač, ali je odbrana blokirala njegov udarac. Gosti su uspjeli poravnati rezultat u 71. minuti susreta kada je Mujkić iskoristio neopreznost odbrane Olimpika i izjednačio na 1:1.

Već u sljedećem napadu rezervista Stojanov je pogodio prečku gola Olimpika, a u 80. Osmanović je izblokiran. Potom je Kovač šutirao, ali je izblokiran i lopta je otišla u korner nakon kojeg je Kovač pogodio glavom prečku gola Bratstva.

U 87. minuti Osmanović je dobro prošao, ali Olimpik nakon pokušaja Jusufbašića i Vidovića ne uspijeva doći do novog vodstva. Dvije minute kasnije Kovač je sa sedam metara pokušao, ali je golman odbranio.

Muminović je u prvoj minuti sudijske nadoknade pokušao, ali je Alihodžić izblokirao da bi minutu poslije Kovač pogodio za novu prednost i veliko slavlje Olimpika.

U samom finišu susreta Puturalić je dobio crveni karton, te su gosti utakmicu okončali sa deset igrača da bi u 94. minuti Osmanović propustio realizovati veliku šansu za povećanje rezultata, te je ostalo 2:1.

Sastav Olimpika ima 20 bodova poslije devet kola i nalazi se na prvom mjestu na tabeli dok je Bratstvo ostalo na 13.

Olimpik-Bratstvo 2:1 (Mahović 19′, Kovač 90+2′; Mujkić 71′)

Olimpik: Bandović, Pršeš, Osmanović, Muminović, Mahović, Šćepanović, Zeba, Kovač, Rastoder, Čizmić, Bevab.

Bratstvo: Divković, Hasić, Jukan, Šuša, Jaganjac, Vehabović, Karađuz, Puturalić, Mujkić, Ćosić, Ikanović.