U okviru osmine finala Kupa BiH, fudbaleri Olimpika dočekali su TOŠK i pobjedom rezultatom 3:0 proslavili prolazak u četvrtfinale. Vukovi su se od samog početka postavili dominantno, a u osmoj minuti propuštaju dvije sjajne prilike preko Džafića i Zebe. Ipak, tri minute kasnije Olimpik je stigao do prednosti kada je Džafić iskoristio sjajan pas i pogodio mrežu TOŠK-a.

Jedinu priliku u prvom dijelu TOŠK je imao u 22. minuti kada je Šabić sjajno šutirao i pogodio stativu. Nakon te prilike Olimpik je u potpunosti dominirao, a drugi pogodak postigao je u 35. minuti kada je Faris Handžić nakon sjajne akcije i asistencije Stojanovića pogodio za 2:0.

Drugi dio susreta počeo je sjajnom prilikom za TOŠK kada je Poturalić istrčao sjajno do gola domaćih, ali je loše šutirao i upropastio sjajnu priliku.

U 65. minuti susreta gosti su u svom kaznenom prostoru oborili Enisa Sadikovića, glavni sudija je dosudio jedanaesterac, a Pandža je pogodio za 3:0.

Nakon trećeg pogotka igra se u potpunosti smirila, Olimpik je držao stvari pod svojom kontrolom i nije dozvolio protivniku da dođe do pogotka, pa je tako ostvario plasman među osam najboljih ekipa.

FK OLIMPIK: Trifković, Borovčanin, Beširević, Faris Handžić, Džafić, Elvis Sadiković, Stojanović, Čizmić, Kenan Handžić, Zeba, Enis Sadiković.

NK TOŠK: Selimović, Šehić, Navrboc, Koprivica, Carvalho, Dizdarević, Kaljić, Poturalić, Mazić, Jusić, Šabić.