Olimpicu nedostajalo sreće u Tuzli protiv Slobode

Fudbaleri Slobode i Olimpica danas su odmjerili snage na stadionu ‘Tušanj’ u okviru 11. kola BHT Premijer lige. Konačan rezultat glasio je 2:1 za domaćina.

Sloboda, koja pruža fenomenalne partije ove sezone, bila je blagi favorit u ovoj utakmici, no prvu šansu na utakmici imali su gosti preko Stanića u petoj minuti. Ipak, rezultat je ostao 0:0. Međutim, prva šansa gostiju probudila je domaće, koji su prvi put zaprijetili u 10. minuti preko Sarića, ali Hamzić je bio siguran. Samo pet minuta nakon toga Tuzlaci stižu do vodstva preko Veselinovića, koji je gol gostiju pogodio petom za vodstvo od 1:0.

Isti igrač je pokušao i u 21. minuti, no ovaj put je njegov šut završio pored gola. Iako je Sloboda bila puno bolji protivnik do tog dijela susreta, Olimpic je ipak stigao do izjednačenja već u 22. minuti, a gol domaćih pogodio je Stefan na asistenciju Stanića.

Uslijedio je mirniji period utakmice, a pred sami kraj poluvremena bilježimo par dobrih šansi na obje strane. Prvo je u 40. minuti Ahmetović upropastio dobru priliku za postizanje gola nakon što je pokušao driblati Hamzića. Zatim je na drugoj strani Pirić briljirao u dva navrata. Prvo je odbranio šut Imamovića, a nakon toga i Handžića, pa se na pauzu otišlo rezultatom 1:1.

Početak drugog poluvremena pripao je Slobodi, koja je u 56. minuti stigla do drugog gola, a ovaj put je strijelac bio Stjepanović. Samo tri minute nakon toga veliku šansu je propustio Ahmetović, kada je mogao riješiti pitanje pobjednika. Tuzlaci su zakomplikovali situaciju u 75. minuti, kada je Sarić dobio crveni karton, nakon čega je Olimpic preuzeo terensku inicijativu i na sve načine pokušao stići do poravnanja. Gosti iz Sarajeva ipak nisu uspjeli doći do boda, a Sloboda je ovom pobjedom (2:1) prešla na prvu poziciju na tabeli. S druge strane, Olimpic je ostao na 13 osvojenih bodova.

FK SLOBODA: Pirić, Kostić, Efendić, Zeba (od 77. minute Kiso), Ivetić, Sarić, Ordagić (od 85. minute Škahić), Stjepanović, Ahmetović, Veselinović (od 90. minute Krpić)

FK OLIMPIC: Hamzić, Imamović, Merajić, Regoje, Brković, Pandža, Stanić (od 63. minute Hugo), Karić (od 69. minute Smajić), Handžić, Jusufović (od 38. minute Bogičević), Stefan