Olimpicu inicijativa, Čeliku bodovi

Čelik i Olimpic odigrali su na Bilinom polju utakmicu 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Konačan rezultat glasio je 1:0 za domaćina.

Susret je bio izuzetno važan za obje ekipe, Čeliku da “pobjegne” u sigurniju zonu u sredini tabele, dok je gostima pobjeda trebala iz više razloga. Prije svega kako bi krenuli prema mjestu koje ih ostavlja u Premijer ligi, ali i da vrate poljuljanu atmosferu s obzirom na loše igre. Olimpic je u utakmicu ušao sa novim trenerom u odnosu na prošlo kolo. Mirzu Varešanovića je naslijedio Edin Prljača koji je obavljao funkciju sportskog direktora i usko sarađivao sa stručnim štabom i odlično poznaje ekipu.

Olimpic je odlično otvorio utakmicu. Postavio se bolje na terenu i nametnuo svoj ritam. Sa dva brza igrača na krilima, Stanićem i Pandžom te Hadžićem u špicu, gosti u ovom duelu su pravili dosta problema odbrani Zeničana. Nekoliko poluprilika smo vidjeli u prvih 15. minuta duela, a najbolja je bila kada je Karić, nakon kornera, šutirao pored gola. U jeku inicijative gostiju Čelik dolazi u vodstvo. Čolić je odlično centrirao sa desne strane, Karić je šutirao glavom, golman Olimpica Bandović na kratko odbija loptu, a najprisebniji je Dedić koji dovodi domaće u vodstvo.

I nakon primljenog gola, gosti su imali inicijativu, ali sve što su uspjeli je da naprave nekoliko poluprilika. Sporna situacija desila se u 37. minuti. Stanić je prošao po desnoj strani, ubacio za Muharemovića, koji šutira, a lopta je na putu udarila u ruku Kojića, ali sudija Skakić je pokazao da se igra nastavi. 41. minut donosi odličnu priliku za Čelik, kada nakon odlične akcije šutira sa 16 metara, ali lopta odlazi pored gola. Do kraja poluvremena nije bilo nikakvih prilika na obje strane pa je Čelik na poluvrijeme otišao sa prednošću od 1:0.

Drugo poluvrijeme slična situacija na terenu. Olimpic je imao jalovu inicijativu koju nije uspio pretvoriti u konkretne prilike, dok je Čelik bio skoncentrisaniji i čvrsto čuvao rezultatsku prednost stečenu u prvom poluvremenu. Ponovo su gosti imali poluprilike preko Smajića, Hadžića, Raščića, ali Adilović, Kojić i Jusić su bili tvrd bedem za goste. Najbolju priliku za domaće imao je Selimović, kada je u 80. minuti, nakon solo-prodora Salčinovića, šutirao pored gola. Olimpic je pokušao u zadnjih deset minuta dugim loptama doći u priliku da postigne pogodak, ali se Čelik odlično branio. Muharemović je imao odličnu priliku u 89. minuti, kada je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je Adilović odlično odbranio njegov udarac. Samo 30 sekundi kasnije Hadžić ima odličnu priliku, ali njegov šut sa vrha kaznenog prostora završava pored gola. Zeničani su utakmicu dočekali sa igračem manje, jer je Salčinović dobio crveni karton zbog udaranja Smajića. Posljednju priliku gosti imaju preko Muahremovića iz slobodnog udarca, ali nije bilo promjene rezultata.

Još jednom se pokazalo da je loša realizacija Olimpica velika kočnica za njihovu ekipu te da je to sasvim sigurno jedan od glavnih problema zašto se Vukovi nalaze u donjem dijelu tabele. Domaći su više nego zadovoljni osvojenim bodovima koji im daju dodatni mir.

NK Čelik: Adilović, Bajraktarević (od 73. minute Salčinović), Karić, Dedić (od 81. minute Kazazić), Selimović, Kojić, Popović ( od 86. minute Grahovac), Bureković, Hećo, Jusić, Čolić

FK Olimpic: Bandović, Merajić, Regoje, Muharemović, Pandža (od 67. minute Raščić), Smajić, Stanić (od 82. minute Stefan), Karić, Bogičević, Handžić, Hadžić.