Olimpic savladao Široki Brijeg i nastavio borbu za opstanak

Fudbaleri Olimpica na svom terenu dočekali su ekipu Širokog Brijega u okviru šestog kola Lige za opstanak. Domaći igrači na teren su izašli sa željom da pobjede i nastave svoju borbu za opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i naredne godine.

Već u prvoj minuti susreta Džugurdić je imao sjajnu priliku, našao se sam pred golom Širokog Brijega, ali nije uspio matirati Bilobrka. U 10. minuti gosti su zaprijetili preko Ćorluke, ali bez većih opasnosti po gol Bandovića.

Najbolju priliku za Široki Brijeg propustio je Menalo u 15. minuti susreta kada njegov šut zaustavlja Bandović. Tri minute kasnije Olimpic je imao veliku priliku preko Svrake, ali Bilobrk sjajno brani i loptu izbacuje u korner. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Olimpic je imao još jednu dobru priliku kada je Kojić šutirao glavom, ali bez većih problema za Bilobrka. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Marković, ali njegov šut zaustavio je Bandović. Rezultat na poluvremenu glasio je 0:0.

U drugom poluvremenu domaći igrači krenuli su ofanzivnije prema golu Širokog Brijega, a prvu priliku u drugom poluvremenu imali su gosti preko Menala. Menalo je uputio lob udarac, ali je lopta otišla pored gola.

U 61. minuti igrači Olimpica imali su veliku priliku, a Svrakin šut izblokirala je odbrana Širokog Brijega. Olimpic je imao terensku inicijativu, a to im se isplatilo u 63. minuti susreta. Mahir Karić je uspio stići loptu koja je izlazila izvan granica terena, uputio centaršut u kazneni prostor gostiju, a Benjamin Čolić je ostao sam i glavom pogodio mrežu Bilobrka za 1:0.

Pitanje pobjednika je rješeno u 68. minuti susreta kada je Jovo Kojić pogodio mrežu Bilobrka. Nakon jednog centaršuta, Bralić je intervenisao u šesnaestercu, ali je lopta stigla do Kojića koji je neometan pogodio mrežu Širokog Brijega.

Do kraja utakmice obje ekipe imale su nekoliko prilika, ali bez većih opasnosti po golmane. Domaći fudbaleri ovom pobjedom približili su se Vitezu na četiri boda i u preostalim utakmicama nastavit će borbu za opstanak u društvu najboljih.

FK OLIMPIC: Bandović, Bevab, Vukomanović, Uzelac, Osmanović, Karić, Kojić, Džugurdić, Čolić, Pehar i Svraka.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Pandža, Barišić, Zlomislić, Ivanković, Wagner, Ćorluka, Menalo, Bralić, Krstanović i Marković.