Olimpic savladao Borac, Odović debitovao pobjedom

Milomir Odović debitovao je pobjedom na klupi Olimpica u duelu protiv Borca. Vukovi su na Otoci savladali ekipu Borca rezultatom 3:0 i tako stigli do tri vrlo važna boda u borbi za opstanak u društvu najboljih.

Vidjeli smo dosta čvrstu igru obje ekipe pogotovo u defanzivnom dijelu, pa na samom tereu i nije bilo previše ‘ljepote’. Važnost susreta utjecala je na kvalitet igre, pa se prvenstveno vidjelo da ni jedni ni drugi ne žele pogriješiti. Prvu priliku imali su domaći koji su preko Uzelca pokušali napraviti prednost, ali je lopta otišla pored gola. S druge strane u 10. minuti Maletić je centrirao iz kornera, Raspudić je šutirao, ali je odbrana Olimpica krajnjim naporom izbila loptu u polje. Nakon toga uslijedio je jedan period igre na sredini terena, sa dosta prekida i slobodnih udaraca. U 29. minuti Radović je ubacio loptu sa lijeve strane, Hebibović odigrao povratnu loptu glavom, a kapiten Vukova Muharemović je savladao golmana Ružića. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme donijelo je dosta slabiju utakmicu. Gosti u 55. minuti ostaju sa igračem manje, pošto je Raspudić isključen. To je dodatno utjecalo na slabiju partiju gostiju u ovom susretu, koji su u prvom poluvremenu odlično stajali na terenu. S druge strane domaći su znalački iskoristili prednost igrača više, a do novog pogotka dolaze u 70. minuti kada je rezervista Anđušić nakon što je Hadžić pogodio prečku, bio najprisebniji i doveo svoju ekipu u prednost od 2:0. Konačan rezultat utakmice postavio je Uzelac pet minuta prije kraja utakmice golom nakon kornera.

U narednom kolu Olimpic gostuje u Bijeljini kod ekipe Radnika.

OLIMPIC: Bandović, Milović, Radović, Vukomanović, Regoje, Brković, Muharemović, Hadžić, Hebibović, Uzelac, Handžić.

BORAC: Ružić, Redžić, Milosavljev, Kiso, Jović, Raspudić, Rajović, Bečelić, Đokić, Mance, Maletić.