Olimpic poražen u Travniku

Prve dvije utakmice 14. kola BHT Premijer lige donijele su duel između Travnika i Olimpica te Širokog Brijega i Drine.

Travnik je fenomenalno otvorio susret protiv Olimpica te poveo već u drugoj minuti. Kontranapad je na najbolji način završio Zajmović. Gosti iz Sarajeva su nakon primljenog pogotka zaigrali mnogo bolje i stigli do pogotka već u petoj minuti preko Hadžića, no sudija ga je poništio radi navodnog prekršaja. Vukovi ipak stižu do izjednačenja nešto kasnije. Ponajbolji igrač Olimpica Veldin Muharemović je uspio matirati golmana domaćih u 19. minuti za poravnanje rezultata.

Gosti su i u nastavku prvog dijela imali terensku inicijativu, no ipak su domaći stigli do narednog pogotka nakon novog kontranapada, a ovaj put je u 35. minuti strijelac bio Dudić te se rezultatom 2:1 otišlo na pauzu.

Drugi dio utakmice donio je dosta čvršću igru na obje strane. Obje ekipe su imale po par poluprilika, no promjena nije bilo te je konačan rezultat glasio 2:1.

NK TRAVNIK: Strika, Terzić, Hasanhodžić, Zajmović (od 85. minute Jašarević), Šivšić, Dudić, Kouadio, Kobiljar (od 90. minute Mekić), Kovač, Smajić (od 90. minute Čurić), Čivić

FK OLIMPIC: Hamzić, Imamović (od 46. minute Brković), Merajić, Regoje, Muharemović, Smajić, Stanić, Karić (od 63. minute Pandža), Bogičević (od 75. minute Varešanović), Stefan, Hadžić.