Olimpic pobjedom na Koševu osigurao opstanak

Sarajevo i Olimpic su danas odmjerili snage na stadionu Asim Ferhatović Hase u okviru 30. kola BHT Premijer lige. Vukovi su slavili rezultatom 3:1.

Sarajevu je danas bio dovoljan i jedan bod da osigura četvrtu poziciju, dok bi Olimpic pobjedom osigurao opstanak u ligi.

Vukovi su u utakmicu ušli nešto agresivnije i s većom željom, a prvu šansu su imali u drugoj minuti. VUkomanović je šutirao s 40 metara, a Delač je odbranio uz dosta muke. Olimpic je imao šansu i u 16. minuti. Vukovi su imali tri vezana šuta, ali nisu uspjeli savladati Delača.

Uslijedila je nakon toga nešto bolja igra Sarajeva, a dvije odlične šanse je imao Leon Benko, u 36. i 38. minuti, no u oba navrata nije uspio matirati Bandovića. U 43. minuti su sjajno kombinovali Okić i Emerson, ali krilni napadač Sarajeva nije pogodio nakon što je izašao ‘oči u oči’ s Bandovićem.

Posljednju šansu u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena imao je Olimpic. Brković je šutirao iz dobre pozicije, a Delač brani, pa je rezultat na poluvremenu glasio 0:0.

Na samom početku drugog poluvremena Handžić dovodi Olimpic u vodstvo, no već u 51. minuti Benko poravnava na 1:1.

U 61. minuti Benko je mogao do drugog gola, no slabo je šutirao iz dobre situacije nakon što je Bandović već bio savladan. U 69. minuti Olimpic je mogao stići do drugog gola, no Brković nije bio precizan iz dobre pozicije.

Olimpic stiže do nove prednosti u 74. minuti, a strijelac za Vukove bio je Lelić. Samo minutu nakon toga Hebibović pogađa za 3:1, što je bio konačan rezultat na kraju.

Olimpic je ovom pobjedom osigurao opstanak u ligi, dok je Sarajevo katastrofalno završilo očajnu sezonu u kojoj je branilo titulu prvaka.

FK Sarajevo: Delač, Kadušić, Rustemović, Kovačević, Duljević, Okić, Emerson, Mihojević, Benko, Berberović, Kallasi.

FK Olimpic: Bandović, Radović, Vukomanović, Regoje, Brković, Muharemović, Hebibović, Gligorov, Handžić, Lelić, Zolj.