Olimpic još uvijek bez domaće pobjede: Radnik odnio bod sa Koševa

Fudbaleri Olimpica i bijeljinskog Radnika odigrali su danas na Koševu posljednju utakmicu 6. kola Premijer lige BiH. Meč je okončan rezultatom 0-0.

Po vrlo teškom vremenu, i Olimpic i Radnik su pružili dosta lošu partiju i odigrali ispod svog nivoa, a malobrojni gledaoci koji su danas bili prisutni na našem stadionu, sigurno će dobro razmisliti prije nego idući put dođu na sličnu utakmicu.

I jedna i druga ekipa su imale periode u kojima su kontrolisale igru, ali sva dešavanja su bila gotovo isključivo rezervisana za sredinu terena. Samo su u rijetkim momentima i jedni i drugi prilazili golu protivnika, a igru je s obje strane karakterisalo mnoštvo grešaka.

Prvi je na današnjoj utakmici zaprijetio Radnik. Odlična akcija u 7. minuti po lijevoj strani rezultirala je dobrim centaršutom u sredinu, a glavom je šutirao iz naleta Marko Obradović. Njegov udarac je za Irfana Fejzića, koji je danas stajao na Olimpicovom golu, bio neodbranjiv, no lopta je otišla malo preko gola.

Olimpic je sredinom poluvremena preuzeo terensku inicijativu, ali izuzev nekoliko pokušaja sa distance u kojima su prednjačili Mahir Karić i Dalibor Pandža, domaći nisu napravili ozbiljniji problem Asmiru Avdukiću. Olimpic se jako sporo transfomisao iz defanzive u ofanzivu, pa gostujuća ekipa nije ni imala problem da zatvori sve prilaze svom golu.

Prvo poluvrijeme je tako okončano bez prilika i bez golova, a na otvorenju drugog poluvremena, Radnik je bio nešto opasniji tim. Prijetio je dva puta, prvo preko Dušana Hodžića, koji je nakon dobrog prodora po desnoj strani šutirao direktno u Fejzića, a potom i preko rezerviste Hadžića. Njegov udarac je bio loš i nije stvorio previše problema Fejziću.

Izlaskom Mladena Žižovića, gostujući tim je izgubio gotovo svu kreativnost koju je ranije u toku utakmice pokazao, pa je do kraja Olimpic bio bolji tim. U 60. minuti je Olimpic imao svoju najbolju šansu na utakmici, no udarac Dalibora Pandže nakon centaršuta Smajića bio je dovoljno jak, ali ne i dovoljno precizan, pa je lopta otišla preko gola.

Ulascima Huge Alexandrinha i Stefana umjesto Pandže i Brkovića igra Olimpica se dosta ubrzala pa su domaći u posljednjih 25 minuta bili bolji tim i igralo se najvećim dijelom pred golom Radnika, ali Olimpic nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Asmiru Avdukiću do kraja utakmice.

Meč je tako okončan sa nepopularnih 0-0, a iako je Radnik imao jednako dobre (ili jednako loše) šanse kao Olimpic, gosti će vjerovatno biti zadovoljniji konačnim rezultatom, s obzirom da su na teškom gostovanju osvojili bod i sa 9 bodova su napravili barem malo kvalitetniju zalihu u odnosu na ekipe iz donjeg dijela tabele.

S druge strane, Olimpic je sa osvojenim bodom došao do 6 bodova i skočio na 12. poziciju, ali teško da tako nizak plasman na tabeli može zadovoljiti ambicije bilo koga iz redova aktuelnog osvajača Kupa BiH. Olimpic će poslije reprezentativne pauze morati zaigrati puno bolje da bi uopšte došao do gornjeg dijela tabele, a o potencijalnim pozicijama koje vode u Evropu zasad je jako neukusno pričati.

FK OLIMPIC: Fejzić, Imamović, Regoje, Brković (od 67. minute Stefan), Pandža (od 64. minute Hugo), Smajić, Karić, Videkanić, Handžić (od 76. minute Stanić), Jusufović, Raščić

FK RADNIK: Avdukić, Hodžić, Beširević, Jakovljević, Memišević, Žižović (od 59. minute Hadžić), Lazić (od 76. minute Maksimović), Obradović (od 88. minute Berbić), Ostojić, Jakovljević, Mašić