Olimpic i Radnik podijelili bodove, ohrabrujuća igra Vukova

Fudbaleri Radnika i Olimpica su se sreli u jednom od derbi susreta 21. kola Premijer lige BiH. Meč je u Bijeljini okončan rezultatom 0-0, iako su oba tima imala po nekoliko solidnih prilika.

Susret je od prve minute bio jako čvrst i tvrd, a Olimpic je djelovao dosta kompaktnije nego ranije, pa Radnik, koji je izašao dosta ofanzivno i visoko u današnjem duelu, i nije baš imao previše prostora za razvoj svoje igre.

Ipak, domaći su imali veći posjed lopte i dobro su kontrolisali sredinu terena, no vezni red i zadnja linija Olimpica jako su dobro stajali. Marko Obradović je tako gotovo konstantno bio odsječen od svog veznog reda, a jedini igrač koji je konstantno bio ozbiljna prijetnja Olimpicovoj zadnjoj liniji bio je Dušan Hodžić, kojeg Slaviša Radović nije uspijevao uspješno zatvoriti.

Svoju prvu šansu, Radnik je imao u 13. minuti, kad je Nenad Srećković šutirao, ali odlično je njegov pokušaj odbranio Dejan Bandović. Bilo je to najbolje što je uspio napraviti domaći tim, a i pored velikog pritiska koji su pravili na gostujuću ekipu, nisu uspjeli doći do ozbiljnije šanse.

Olimpic je s druge strane napadao iz kontranapada, a u jednoj takvoj situaciji je Emir Hadžić uspio da se izbori za loptu pored Samira Memiševića i centrira na drugu stranu. Ipak, loptu je zaustavio Ivan Jakovljević, koji je gotovo akrobatskom reakcijom otklonio opasnost od svog gola.

Najzanimljiviji detalj prvog poluvremena desio se tek u njegovom samom finišu, a nažalost, nije to bio detalj koji se inače pamti po dobrom. U duelu su se našli poslije centaršuta sa desne strane Marko Obradović i Dejan Uzelac, a za loptu se borio i Slaviša Radović.

Obradović je glavom udario u potiljak Dejana Uzelca, koji je kolima hitne pomoći prevezen u bolnicu, pošto je zadobio ozbiljnu posjekotinu na glavi. S druge strane, Marko Obradović je završio sa povezom na glavi.

Drugo poluvrijeme je počelo u sličnom ritmu u kojem je završilo prvo, a onda je Olimpic praktično iz ničega zaprijetio u 52. minuti. Šutirao je Danijal Brković, koji se nakon jedne dobre dubinske lopte našao oči u oči sa Asmirom Avdukićem. Ipak, napadač gostujućeg tima je iz pozicije sa desne strane iskosa šutirao u bliži ugao, koji mu je bio dosta skraćen, pa je uspio samo izazvati dobru reakciju i odbranu Avdukića.

Radnik se pomalo i nesvjesno povukao nakon ove situacije, pa nije bilo previše opasnosti po gol gostiju. S druge strane, Olimpic je malo hrabrije igrao i nije imao previše opasnosti za svoj gol, ali nije izlazio previše visoko u ofanzivi. I pored toga, gostujući tim je dobio još jednu sjajnu šansu. Igrala se 60. minuta kada je na gol Radnika sam kroz sredinu izašao Danijal Brković. Ovaj put je šutirao na suprotnu stranu, ali je ponovo promašio mrežu domaćina.

Do kraja susreta, domaći su odigrali nešto ofanzivnije, ali nisu uspjeli pripremiti pravu šansu. S druge strane, Olimpic je poslije kornera imao šansu da preko Emira Hadžića uzme sva tri boda, ali njegov udarac glavom je završio u rukama dobro postavljenog Asmira Avdukića. Ovim bodom, Radnik je ugrozio svoje šanse za izlazak u Evropu, dok je gostujući tim došao do boda koji bi mu mogao osigurati i opstanak na kraju sezone.

FK RADNIK: Avdukić, Hodžić, Ivan Jakovljević, Memišević, Janković, Obradović, Maksimović, Ostojić, Srećković, Slobodan Jakovljević, Mašić

FK OLIMPIC: Bandović, Milović, Radović, Vukomanović, Regoje, Brković, Muharemović, Hadžić, Hebibović, Uzelac, Handžić