Olimpic došao do velike pobjede u Vitezu

Fudbaleri Olimpica su došli do tri boda na gostovanju kod Viteza, pošto su slavili pobjedu nad domaćinom Vitezom od 2-1.

Iako je Olimpic slavio rezultatom 2-1, utakmica nije bila toliko lagana za gostujući tim, a do pobjede su ih doveli individualni bljeskovi pojedinaca. Veldin Muharemović je doveo Vukove u vodstvo, ali se uporni domaćin uspijeva vratiti u igru golom Pilipovića sredinom drugog poluvremena. Mogli su domaći i do pobjede, ali nedostatak koncentracije je kumovao da brojne prilike odu u nepovrat. Ipak, Olimpic u sudijskom vremenu preko Emira Hadžića dolazi do nova, veoma bitna tri boda, kojim se barem privremeno pomjera iz samog dna tabele.

Olimpic još uvijek nije pobijedio na domaćem terenu, no ekipa na gostovanjima igra odlično i ako uspije formu na gostujućem terenu prenijeti i na domaći, Olimpic bi se mogao vratiti tamo gdje kvalitetom i pripada.
NK VITEZ: Živković, Jevtić, Muminović, Pezo (od 36. minute Anastasov), Šantić (od 74. minute Kantar), Livančić, Pilipović, Barišić, Sadiković, Kapetan, Đurić (od 65. minute Basara)
FK OLIMPIC: Fejzić, Imamović, Merajić, Muharemović, Pandža, Smajić, Stanić, Karić, Regoje, Raščić (od 83. minute Hadžić), Stefan (od 70. minute Hugo)