Nova pobjeda kadeta, pet pogodaka u mreži Goražda

U trećem kolu Omladinske lige BiH ”Centar” kadeti Olimpika su pobijedili Goražde rezultatom 5:2.

Domaći su došli u vodstvo u 21. minuti preko Selaka da bi Mahmutović tri minute kasnije izjednačio rezultat. Goražde je ponovo došlo u vodstvo u 51. minuti preko Borovića sa jedanaest metara da bi rezervista Zornić u 60. izjednačio na 2:2.

Do kraja susreta Olimpik je postigao još tri gola, a strijelci su bili Islamović, te rezervista Alibašić, te je tako gostujući sastav došao do vrijedne pobjede.

Olimpiku je ovo bila druga ovosezonska pobjeda u isto toliko utakmica dok je Goraždu ovo bio drugi poraz.

Goražde-Olimpik 2:5 (Selak 21′, Borović (p) 51′; Mahmutović 24′, Zornić 60′, Islamović 75′, Alibašić 78′, 80+1′)

Goražde: Džanko, Lepenica, Bezdrob (57. Čavrk), Borović, Šalaka (63. Bećirović), Čavrk, Kavazović, Bašić, Dragolj, Bujak, Selak.

Olimpik: Vuk, Paro, Islamović, Bilalagić (52. Alibašić), Amer Zulić (52. Zornić), Amar Zulić (41. Halvadžija), Gušić, Ibrišević (52. Delić), Karavdić, Mahmutović, Demirović (41. Hadžić).