Minimalan poraz od Sarajeva u Butmiru

Olimpik je danas gostovao Sarajevu u Butmiru u utakmici koja je Bordo timu poslužila kao generalka pred početak naredne sezone.

Olimpik je utakmicu počeo u sastavu: Bandović, Rastoder, Jusić, Sadiković, Stojanović, Zeba, Šćepanović, Jusufbašić, Mahović, Kovač i Alešević.

Sarajevo je prvu šansu imalo u šestoj minuti iz slobodnog udarca sa 18 metara, kada je pokušao Sarić, ali je lopta otišla preko gola. U 22. minuti šansa za Olimpik. Jusufbašić je šutirao sa 16 metara, ali Pavlović brani.

Dvije minute nakon toga su kombinovali Hebibović i Rahmanović. Krilni fudbaler Bordo tima je šutirao sa 16 metara, no nije bio precizan.

Sarajevo je još jednu šansu imalo iz slobodnog udarca. U 35. minuti je pokušao Rahmanović, a njegov udarac sjajno brani Bandović. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0.

Bordo tim je drugo poluvrijeme počeo s dvije izmjene. Izašli su Kadušić i Kuzmanović, a u igru su ušli Hodžić i Velkoski. U nastavku drugog poluvremena su ušli Herić, Adilović i Lelić, a izašli su Radovac, Pavlović i Anđušić, dok je kod gostiju Pršeš ušao umjesto Jusufbašića. Nedugo zatim priliku za igru u domaćem timu dobio je Liivak, koji je ušao umjesto Hebibovića.

U drugom poluvremenu se igrali izrazito borbeno, no većih šansi na obje strane nije bilo. U međuvremenu u igru je umjesto Bekića ušao Pidro, Hadžić je zamijenio Rahmanovića, a Mujakić Ivetića.

Oglečevac je u 70. minuti izašao sam na Adilovića, ali su ga odbrambeni igrači Bordo tima stigli, pa je ostalo 0:0. Uslijedila je promjena u Olimpiku – Zeljković je zamijenio Stojanovića.

Najbolju šansu do tada za Bordo tim imao je Sarić u 75. minuti kada je pokušao iz slobodnog udarca, ali Bandović još jednom odlično brani.

Samo minutu kasnije Sarajevo dolazi u prednost. Velkoski je prošao po lijevoj strani i uposlio Hadžića koji koristi grešku odbrane Olimpika i trese mrežu za 1:0.

U 78. minuti Hadžić pogađa vanjski dio mreže, a na drugoj strani Jusufijev šut brani Adilović te zatim Kovač loptu šalje preko gola.

Do kraja nije bilo ozbiljnijih šansi te je Sarajevo slavilo s 1:0.