Loša serija Olimpica nastavljena, Slavija sa tri boda napustila Koševo

FK Olimpic poražen je danas na stadionu Koševo od ekipe Slavije rezultatom 3-2, čime je momčad Mirze Varešanovića nakon 4 kola ostala posljednja na tabeli. U dinamičnoj utakmici punoj preokreta i grešaka sa obje strane, Slavija ih je napravila manje i na kraju je došla do tri boda i prvog trijumfa u novoj sezoni.

Mirza Varešanović je jedini trener koji je prošle godine uspio “izbjeći” otkaz iz svog kluba, što je bilo pomalo iznenađujuće, s obzirom da je Olimpic ranije često mijenjao trenere. Ipak, prošle godine zaista ni on nije mogao pronaći zamjerke treneru koji je Olimpicu donio prvi trofej i prvi plasman u evropska takmičenja u historiji, no ove godine pred Varešanovićem je puno teži zadatak.

Olimpic nakon samo 4 kola nove sezone spada među 3 ekipe koje još uvijek nemaju pobjedu, a današnji susret sa Slavijom bio je perfektna prilika da se to promijeni. Olimpic je do vodstva stigao već u 16. minuti, kada je pomalo neopravdano zapostavljeni Brazilac Stefan postigao fenomenalan pogodak sa preko 30 metara od gola Slavije.

Bio je to drugi meč ove sezone u kojem je Olimpic prvi stigao do vodstva, a osim gola, fudbaleri Olimpica su imali i nekoliko šansi. Najbolju je propustio Emir Hadžić, nakon centaršuta Predraga Videkanića. Gol protivnika je promašio sa svega 5 metara.

Djelovalo je da Olimpic ima potpunu kontrolu utakmice, ali Slavija je iz praktično ničega stigla do izjednačenja. Iskusni Darko Spalević je u 31. minuti šutirao sa nekih 25 metara, a lopta je potpuno promijenila pravac nakon što je pogodila Bojana Regoja i Irfan Fejzić, koji je danas branio za Olimpic, bio je potpuno nemoćan.

Ovaj je pogodak razljutio fudbalere Olimpica, pa su ofanzivno krenuli ka golu Slavije, ali od svega toga nisu uspjeli dobiti puno, tako da se na poluvrijeme otišlo sa 1-1.

Olimpicovi fudbaleri i drugo su poluvrijeme otvorili vrlo agresivno i skoro su svi bili na polovini Slavije od početka ovog dijela igre, a to najbolje koristi Stefan Barić u 52. minuti. Novi igrač u redovima Slavije odlično je istrčao kontranapad za svoju ekipu nakon jednog prekida i savladao je Irfana Fejzića za prvo vodstvo Slavije na današnjoj utakmici.

Nije ni tu bio kraj uzbuđenjima. Mirza Varešanović je posegao za izmjenama i sa klupe je na teren ušao kapiten Olimpica, Veldin Muharemović, koji svom timu donosi relativno brzo izjednačenje. Muharemović je ušao u 64. minuti, a sa bijele tačke, nakon dosta sumnjive situacije u kaznenom prostoru Slavije, pogodio je u 67. minuti.

Olimpic je u periodu između pogodaka Barića i Muharemovića potpuno dominirao, a sa kvalitetnom igrom je nastavio i nakon izjednačujućeg gola Veldina Muharemovića. Ipak, Slavija je dobila korner u jeku napada Olimpica, a nakon njega su gosti došli do vodstva. Korner u 73. minuti bio je naizgled bezazlena situacija, no Irfan Fejzić nije loptu poslije ubacivanja iz kornera uspio uhvatiti već mu je ona ispala iz ruku, direktno do Nemanje Vejnovića, koji je bez problema pogodio za vodstvo Slavije od 3-2.

Ni ovdje nije bio kraj uzbuđenjima na Koševu. Olimpic je ponovo napadao, a Slavija se ovaj put dosta bolje i sa dosta više samopouzdanja branila. Napravili su gosti sjajnu kontru u 85. minuti, ali priliku da riješi meč je promašio Darko Spalević. Moglo je to vrlo brzo koštati Slaviju, jer je već u 88. minuti Olimpicu dosuđen novi penal, no ovaj Veldin Muharemović nije uspio realizovati, tako da je meč okončan pobjedom Slavije od 3-2, kojom se ekipa iz Istočnog Sarajeva pomjerila iz donjeg dijela tabele, dok je Olimpic i nakon 4 kola bez pobjede i ostaje prikovan za samo dno premijerligaške tabele, sa samo 2 boda.

FK OLIMPIC: Fejzić, Imamović, Regoje, Pandža (od 62. minute Muharemović), Smajić, Karić, Bogičević, Videkanić (od 75. minute Hugo), Handžić, Stefan (od 63. minute Raščić), Hadžić

FK SLAVIJA: Lučić, Ristić, Marković, Kartal, Zeba, Spalević, Rovčanin (od 90. minute Pervan), Vejnović (od 82. minute Hasković), Čomor, Arsenijević, Barić (od 89. minute Simović)