Kolar i Gavran složni: Olimpic je zbog pritiska odigrao nešto lošiju utakmicu

Na stadionu Otoka je održana press konferencija nakon susreta 29. kola Premijer lige BiH, u kojem je Olimpic sa 1-0 savladao Travnik, čime je zadržao šanse za opstanak u Premijer ligi BiH. Predstavnicima medija su se obratili treneri oba tima.

Trener gostiju Boris Gavran nije bio zadovoljan konačnim rezultatom, jer je smatrao da je njegov tim odigrao dobru utakmicu.

“Čestitam svojim igračima na dobroj utakmici. U posljednje vrijeme su pružili dosta dobrih partija. Ostaje žal za promašenim šansama, jer je bilo dosta prilika koje je bilo teže promašiti nego pogoditi. Na našu nesreću, a na sreću Olimpica, mi smo ih uspjeli promašiti. Olimpic je svoju šansu iskoristio, mi svoje nismo i došla je kazna. Vidjelo se da je Olimpic, za razliku od nas, pod pritiskom. Nama ostaje žal zbog današnje utakmice, a Olimpicu želim sreću u nastavku prvenstva”, kazao je Gavran.

Faik Kolar se složio sa svojim kolegom da je danas Travnik pružio bolju partiju od Olimpica, no smatra da je njegov tim dobro odgovorio na ogroman pritisak pod kojim se nalazi.

“Prije svega bih čestitao svojim igračima na pobjedi i zalaganju, pogotovo u drugom poluvremenu. Ovo što je rekao kolega Gavran stoji. Travnik je došao rasterećeno, a mi smo bili pod velikim pritiskom, ali uspjeli smo odigrati dovoljno dobro i uvezali smo jedan niz dobrih rezultata i pobjeda i to me raduje. Mi smo znali da se radi o kvalitetnoj ekipi kad je u pitanju Travnik. Ja odgovorno tvrdim da Travnik ne zaslužuje ovo mjesto gdje se nalazi. Mnogo slabije ekipe ostaju u ligi, ali šta je tu je. Utakmica je bila otvorena, mi smo svoje šanse iskoristili, a Travnik svoje nije. Želim im puno sreće u nastavku prvenstva i u budućem radu”, kazao je Kolar.