Olimpik je u 14. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine pobijedio Rudar u Kaknju rezultatom 1:0.

Već u prvoj minuti utakmice Kerim Tatar je šutirao iz slobodnjaka sa velike udaljenosti, no pored gola da bi četiri minute kasnije Jusufi šutirao sa vrha kaznenog prostora, ali je Bekan bio siguran. U sedmoj minuti Osmanović je bio u dobroj poziciji, ali je loše šutirao, a isti igrač je šest minuta kasnije bio u zaista odličnoj poziciji nakon loše reakcije Goralije, no Bekan je odbranio njegov udarac.

Tatar je u 15. minuti šutirao lijevom nogom pored gola, a deset minuta kasnije iz slobodnjaka je šutirao Osmanović, ali preko gola. Rudar je prvi put zaprijetio u 28. minuti utakmice preko Subašića, no njegov pokušaj je otišao preko gola. U 34. minuti susreta Jusufi je izašao sam na Bekana, pokušao ga zaobići, no nije uspio da bi se u nastavku akcije lopta odbila do Osmanovića koji je šutirao preko gola.

Dvije minute kasnije Jusufi je ponovo u sjajnoj prilici, ali je njegov udarac izblokiran u posljednji tren, te je ostalo 0:0. Na novo uzbuđenje pred golom Rudara čekalo se do 42. minute kada je Muminović prvo izblokiran, a onda je Kišićev pokušaj sjajno zaustavio golman domaćeg sastava Bekan. Posljednju šansu u prvom dijelu je imao Olimpik i to preko Jusića u 45. minuti, no njegov udarac je otišao pored gola, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Olimpik je u nastavku nastavio sa opasnim napadima, a u 52. minuti susreta Jusufi je bio u idealnoj prilici, no šutirao je preko gola da bi već u sljedećem napadu Rudar imao idealnu priliku, no Kovač je iz fantastične situacije šutirao preko gola. Potom je pokušao Muminović, ali je Bekan odbranio njegov udarac, a Kovač je ponovo šutirao u 54. minuti, ali pravo u Bandovića.

Jusufi je u 58. minuti bio u dobroj situaciji, ali je njegov pokušaj sjajno zaustavio Bekan koji je odbranio i udarac Tatara minutu kasnije. U sljedećem napadu dosuđen je jedanaesterac za Olimpik, ali je pokušaj Karića zaustavio golman kakanjskog Rudara, a ofanzivac Vukova se iskupio u 62. minuti susreta. Džafić se sjajno izborio za loptu i uposlio Karića koji je matirao Bekana za vodstvo Olimpika.

Nakon vodstva Olimpika igra se smirila, te je sarajevski sastav zadržao prednost do kraja susreta i sasvim zasluženo stigao do nove pobjede u sezoni.

Stadion: Gradski stadion. Gledatelja: 500. Sudija: Poprženović Haris (Travnik). Žuti kartoni: Čehajić, Hrelja (Rudar). Strijelci: 0:1 Karić (62).

Rudar (K): Bekan, Čehajić, Goralija, Smaka, Subašić, Kovač, Kobilica, Musić, Spahić, Mušija (70. Fočo), Čizmić. Trener: Kemal Šabić.

Olimpik: Bandović, Milović, Jusić, Osmanović, Muminović, Karić, Jusufi (58. Džafić), Sadiković, Stojanović, Tatar (73. Pehar), Kišić (49. Cana). Trener: Esad Selimović.