Željezničar i Olimpik odigrali su utakmicu 3. kola Omladinske lige BiH grupa Centar A, a konačan rezultat glasio je 2:1 (1:1) u korist tima sa Otoke.

Utakmica je počela prilikom za Olimpik u prvoj minuti, ali nije bilo dovoljno preciznosti u toj šansi, pa je šansa otišla u nepovrat. Samo minutu kasnije Željezničar dolazi do vodstva. Odličnu loptu u prostor koristi Miftari i postiže pogodak za vodstvo Plavih. Olimpik dolazi do poravnanja u 35. minuti. Halilagić je sjajno izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane i prevario golmana domaćih za poravnanje rezultata što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu vidjeli smo ravnopravnu igru obje ekipe u kojoj se Olimpik bolje snašao i na kraju slavio pobjedu. Halilagić je u 62. minuti odličnim udarcem savladao golmana domaćih i tako donio pobjedu svom timu. Samo minutu prije pogotka i Hodžić je imao sjajnu priliku, ali nije uspio savladati golmana. Nakon pogotka Olimpika, domaći su pokušavali da dođu do pogotka, ali je odbrana Olimpika uspjela da osujeti sve njihove pokušaje i na kraju zasluženo slavi pobjedu.